کد خبر: 39827
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 22 خرداد 1398 - 11:19

داخلی

»

اخبار کتاب

جلسه نقد و بررسی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک برگزار شد

منبع : لیزنا
جلسه نقد و بررسی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان با حضور هیأت مدیره انجمن و تیم اجرایی برگزاری نمایشگاه و جمعی از ناشران کودک و نوجوان، روز سه‌شنبه 21/03/98 در محل انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان برگزار شد.
جلسه نقد و بررسی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک برگزار شد

 به گزارش لیزنا، در ابتدا نادر قدیانی رئیس هیأت مدیره انجمن فرهنگی ناشران و مدیر انتشارات قدیانی ضمن خوشامدگویی به شرکت‌کنندگان گزارش کوتاهی در مورد نحوه‌ی برگزاری نمایشگاه ارائه داد.

وی با ذکر مشکلات برگزاری هر دوره نمایشگاه و تلاش جمعی و طاقت‌فرسایی که در هر دوره برای آن صرف می‌شود به این نکته اشاره کردند که برگزاری نمایشگاه بدون همکاری جمعی و تلاش انجمن‌های صنفی غیرممکن است. ایشان همچنین به ناشران متوسط و کوچک توصیه کردند تا با تلفیق با یکدیگر در نمایشگاه و با گرفتن غرفه‌های بزرگ و یکدست و صرفه‌جویی در هزینه‌ها حضور موفق‌تری داشته باشند.

در ادامه مسعود گلابی مدیر اجرایی بخش کودک و نوجوان نمایشگاه نرم‌افزاری را معرفی کرد که براساس لینک خانه کتاب و تولیدات ثبت شده ناشران، امتیاز ناشران کاملاً مکانیزه و الکترونیکی و بدون هیچ دخل و تصرفی و بدون کوچک‌ترین اشکالی محاسبه شد و متراژ مورد نظر به ناشر تخصیص داده شد و همچنین در مورد آیین‌نامه شیوه اجرایی توضیحاتی ارائه شد.

سپس ناشران شرکت‌کننده سوالات و انتقادات خود را مطرح کردند و مسولان پاسخگو بودند. از جمله:

نمایشگاه الگویی برای زندگی پاکیزه شهری است

سیدرضا کروبی مدیر انتشارات فنی ایران با اشاره به نقاط ضعف دور از شأن نمایشگاه در مورد محیط‌زیست، تبلیغات مزاحم و... عنوان نمود که چه بهتر الگوی زندگی برتر شهری در نمایشگاه کتاب که بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور است نمایش داده شود.

بی‌عدالتی غرفه‌بندی نمایشگاه

ابوالقاسم فیض‌آبادی مدیر نشر نخستین با انتقاد از برگزاری نمایشگاه دوره‌های مختلف نمایشگاه اختصاص متراژ غرفه و جانمایی در آن را بسیار دور از عدالت دانست.

عزم همگانی

یحیی دهقانی مدیر انتشارات مبتکران با اشاره به مشکلات برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی و انتقاد برخی از مواد آیین‌نامه‌های بالادستی، از انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان خواست تا با توجه به نظرات ناشران کودک و نوجوان، مطالب را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل کند تا آن وزارتخانه نسبت به تغییر و اصلاح آیین‌نامه در جهت بهبود شرایط اقدام نماید.

در پایان انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان از تمامی ناشران کودک و نوجوان درخواست کرد تا نظرات اصلاحی خود را در مورد آیین‌نامه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب به دبیرخانه اقدام نمایند تا کارگروه مفاد آیین‌نامه دسته‌بندی و مرتب نمودن این نظرات مطالب را به وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام نمایند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: