کد خبر: 44470
تاریخ انتشار: سه شنبه, 20 مهر 1400 - 09:01

داخلی

»

کتاب

پی پی جوراب بلند در قطع رقعی چاپ شد

منبع : انتشارات قدیانی
مجموعه 3 جلدی پی پی جوراب بلند اثر آسترید لیند گرن با ترجمه‌ی فرزانه کریمی در قطع رقعی به چاپ رسید.
پی پی جوراب بلند در قطع رقعی چاپ شد

به گززارش لیزنا، پی پی جوراب بلند یک دختر ۹ ساله است. همه کسانی که او را می شناسند او را عجیب و غریب می دانند. او روش ویژه ای برای انجام کارهایش دارد که همه را به شگفتی وا می دارد. بچه ها او را دوست دارند و با او به آن ها خیلی خوش می گذرد و اما "آدم بزرگ ها" گاهی از دست او خشمگین می شوند اما پی پی می گوید: "شما از بچه ای که مادرش تو آسمان هاست و پدرش پادشاه آدم خورهاست چه انتظاری دارید".

"پی پی جوراب بلند" محبوب ترین اثر آسترید لیندگرن است، نویسنده ای که از بیخ و بن ادبیات کودکان سوئد و جهان را دگرگون کرد. لیندگرن در این داستان، دختری مستقل و جسور در رویارویی با جهان بزرگسالان را به نمایش می گذارد. پی پی در این رمان و دو دنباله آن، "پی پی به کشتی می رود" و "پی پی در دریاهای جنوب" با شیوه های دیکتاتوری متداول، واقعیت های بر ساخته ی بزرگسالان، نظم و دستورهای خسته کننده در کشمکش است. روح داستان پی پی ضدیت با استبداد است. پی پی برخلاف شخصیت های تو سری خور در داستان های کودکان آن دوران، با اعتماد به نفس و نیرومند است. نقش پی پی، شادی بخشیدن به زندگی کودکان است.

انتشارات قدیانی این کتاب سه جلدی را در نوبت اول چاپ، قطع رقعی و قیمت هر جلد 75000 تومان چاپ کرد. قابل ذکر است که این کتاب قبلا در قطع وزیری و جیبی به صورت سه جلد مجزا و یک مجموعه‌ی سه جلدی به کرات چاپ شده است و اکنون در قطع رقعی با صفحه آرایی جدید و قطع جدید منتشر شده است.