کد خبر: 41933
تاریخ انتشار: شنبه, 14 تیر 1399 - 11:45

داخلی

»

کتاب

انتشار فراخوان چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی ابوالحسن نجفی

منبع : شهر کتاب
مرکز فرهنگی شهر کتاب فراخوان چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی ابوالحسن نجفی را منتشر کرد.
انتشار فراخوان چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی ابوالحسن نجفی

به گزارش لیزنا، به منظور پاسداشت یاد استاد نجفی در عرصه‌‌ی ترجمه و تشویق مترجمان در اعتلای زبان فارسی، مرکز فرهنگی شهر کتاب مراسم چهارمین دوره‌‌ی جایزه‌‌ی ابوالحسن نجفی را در بهمن سال جاری برگزار می‌کند و از بهترین ترجمه‌‌ی رمان و مجموعه داستان کوتاهی که در سال ۱۳۹۸ منتشر شده، با اهدای جایزه و نشان ابوالحسن نجفی تقدیر می‌کند.

مترجمان و ناشران علاقه‌مند به شرکت در این جایزه می‌توانند دو نسخه از کتاب خود را تا پایان شهریور ۹۹ به دبیرخانه‌‌ی جایزه‌ به نشانی تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم، پلاک ۸، کدپستی ۱۵۱۳۶۴۸۳۱۳، مرکز فرهنگی شهر کتاب ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۱۷۴۵۸ و ۸۸۷۲۳۳۱۶ تماس حاصل فرمایند.

آبتین گلکار با ترجمه‌‌ی رمان «آشیانه‌ اشراف»اثر ایوان تورگنیف ، محمد همتی با ترجمه رمان «مارش رادتسکی» اثر یوزف روت و زینب یونسی با ترجمه‌ی رمان «زلیخا چشم‌هایش را باز می‌کند» اثر گوزل یاخینا برگزیدگان سه دوره‌‌ی گذشته‌‌ی این جایزه بوده‌اند.

هیات داوران چهارمین دوره جایزه عبارت‌اند از: مهستی بحرینی، ضیا موحد، حسین معصومی همدانی، عبدالله کوثری، موسی اسوار، ابوالفضل حری، آبتین گلکار با دبیری علی‌اصغر محمدخانی.