کد خبر: 41792
تاریخ انتشار: یکشنبه, 18 خرداد 1399 - 08:26

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

نشست معرفی و بررسی کتاب «مردی شبیه خود» برگزار شد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی
به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) نشست معرفی و بررسی کتاب «مردی شبیه خود» به صورت زنده از طریق فضای مجازی برگزار شد.
نشست معرفی و بررسی کتاب «مردی شبیه خود» برگزار شد

به گزارش لیزنا، به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) نشست معرفی و بررسی کتاب «مردی شبیه خود» با حضور مصطفی قلی‌زاده علیار، نویسنده اثر؛ سیدتیمور جامعی، شاعر؛ غلامرضا دانش فروز، نویسنده و پژوهشگر؛ خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی؛ موسی نوری، معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی، غفار عزیزی، رئیس اداره امور اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و جمعی از کارشناسان ستادی به صورت زنده از طریق فضای مجازی برگزار شد.

در این نشست مجازی که روز چهارشنبه ، 14خرداد و در صفحه مجازی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان‌غربی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و با اجرای وحید طلعت، شاعر و کارشناس تامین منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی برگزار شد، کتاب «مردی شبیه خود» نوشته مصطفی قلی‌زاده علیار معرفی و بررسی شد.

در این مراسم، ابتدا مصطفی قلیزاده علیار، نویسنده کتاب، در باره بخش‌های سیزده گانه کتاب «مردی شبیه خود» (از تولد تا وفات امام خمینی) توضیح داد و اظهار داشت: این کتاب در اصل برای نسل جوانِ دانش‌آموز و دانشجو تدوین شده و به منزله گنجاندن دریا در کوزه است.

قلیزاده علیار  بیان داشت: نوشتن درباره زندگی و اندیشه های امام خمینی هم سخت است هم آسان؛ سخت از آن جهت که مردی بزرگ و به اندازه همه تاریخ ایران است با سرگذشتی پر تلاطم و حوادث شگفت و بسیار؛ آسان از آن جهت که شیرین و الگو و سرمشق آزادگی و اندیشه و دانش و عمل و ایمان و حماسه است.

نویسنده اثر در پایان افزود: امام خمینی حماسه ای جاودانه و زنده و پر تپش و رهبری مردمی است و ضروری است نسلهای جوان هر دوره با زندگی و اندیشه ها و مبارزات ایشان آشنا شوند و الگو بگیرند.

مصطفي قلي‌زاده عليار در تدوين اين اثر از 51 كتاب مربوط به زندگي‌نامه، خاطرات و دوران مبارزات حضرت امام خميني(ره) استفاده كرده است  و کتاب «مردی شبلیه خود» از سوی انتشارات عروج وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در سال 1393 در 209 صفحه به چاپ دوم رسیده است.

عناوين بخش‌هاي اين كتاب عبارتند از؛ تولد و تحصيل، فراز و نشيب‌ها، به سوي قيام، جلوه‌هاي عاشورايي، حماسه ديگر، تبعيد، به سوي آستانه‌هاي قدس،‌ ادامه نهضت، استقامت و پايمردي، حماسه 22 بهمن، انقلاب دوم، حماسه دفاع مقدس و باران روح.

در این برنامه اشعاری به مناسب سالگرد ارتحال امام راحل توسط  سیدتیمور جامعی و غلامرضا دانش فروز خوانده شد.