کد خبر: 48256
تاریخ انتشار: جمعه, 22 دی 1402 - 12:22

داخلی

»

همایش

انتشار فراخوان پنجمین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی کشور

منبع : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
پنجمین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی و چهارمین نشست فعالان سواد رسانه‌ای کشور، هفت اسفند ماه 1402 به همت مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
انتشار فراخوان پنجمین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی کشور

به گزارش لیزنا، «کودک و خانواده در فضای مجازی» موضوع محوری این همایش است که با مشارکت دانشگاه‌ها، انجمن‌های تخصصی و دانش‌آموختگان حوزه رسانه برگزار می‌شود.

ارتقای حس مسئولیت‌پذیری نخبگان، اساتید حوزه و دانشگاه، دانشجویان، طلاب و فعالان اجتماعی در حوزه تولید دانش سواد رسانه‌ای به شکل بومی و تبدیل آن به یک مهارت عمومی، معرفی فرصت‌ها و تهدیدهای رسانه‌های جمعی، رسانه‌های دیجیتال و بازی‌های رایانه‌ای از طریق آگاهی‌بخشی و توانمندسازی برای پیشگیری و مقابله با آسیب‌ها و مخاطرات به ویژه برای کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها در فضای مجازی و ارائه راهکارهای علمی و عملیاتی برای افزایش مهارت‌های عمومی در زمینه استفاده از رسانه‌های جمعی، رسانه‌های دیجیتال و بازی‌های رایانه‌ای، اهداف برگزاری این همایش است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همه صاحب‌نظران، دانشجویان و استادان ارتباطات و علوم اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، انجمن‌ها، تشکل‌ها، فعالان حوزه سواد رسانه‌ای و فعالان زیست بوم کودک و نوجوان کشور دعوت می‌کند با ارسال مقاله در این رویداد علمی مشارکت کنند.

علاقمندان به ارسال مقاله به «پنجمین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی کشور» می‌توانند با مراجعه به سایت mil.farhang.gov.ir فراخوان همایش را دریافت کرده و قوانین مربوط به آن را مطالعه کنند.

 بنابر این گزارش مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه مجازی این همایش 10 بهمن ماه 1402 و متن کامل مقالات 30 بهمن ماه 1402 است.