کد خبر: 44174
تاریخ انتشار: سه شنبه, 12 مرداد 1400 - 11:39

داخلی

»

کتاب

اختتامیه پنجمین دوره جام باشگاه‏‌های کتابخوانی برگزار می‎شود

منبع : روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
اختتامیه پنجمین دوره جام باشگاه‎ های کتابخوانی کودک و نوجوان به صورت مجازی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می ‎شود.
اختتامیه پنجمین دوره جام باشگاه‏‌های کتابخوانی برگزار می‎شود

به گزارش لیزنا، مراسم اختتامیه پنجمین دوره جام باشگاه ‎های کتابخوانی کودک و نوجوان ساعت 15 روز سه‌شنبه (12 مردادماه) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می ‎شود.

این مراسم به صورت مجازی و زنده از درگاه الکترونیکی شبکه ترویج کتابخوانی  bookpromotion..ir قابل مشاهده است. 

جام باشگاه های کتابخوانی با مشارکت نهادهای غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی و عمومی استانها و شهرستان ها از جمله نهاد کتابخانه‌های عمومی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، صندوق بین‌المللی کودکان سازمان ملل متحد یونیسف، سازمان بهزیستی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، معاونت پژوهشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش،انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان، شرکت ارتباطات سیار امین، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در شهرها و روستاهای کشور برگزار می‌شود.

در چهار دوره برگزاری این طرح در١٩٦٠شهر و روستای کشور نزديك ٢٧هزار باشگاه کتابخواني ٤٥٠هزار عضو فعال هستند که معاونت امور فرهنگی به همه اعضای جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان یارانه ٥٠رصدی کتاب اهدا می‌کند .

با توجه به فراگیری بیماری کرونا پنجمین دوره جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان امسال با شعار «حمایت از سلامت عمومی و روحیه نشاط همراه با تداوم کتابخوانی» آغاز می‌شود و رویکرد آن استفاده حداکثری از امکانات فضاهای مجازی است.