کد خبر: 46162
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 12 مرداد 1401 - 21:12

داخلی

»

کتاب

نودوهفتمین شماره ماهنامه قلک منتشر شد

منبع : لیزنا
شماره97 ماهنامه «قلک» ویژه مردادماه با سردبیری معصومه یزدانی و مدیرمسئولی بهنام تقی‌پور منتشر شد.
نودوهفتمین شماره ماهنامه قلک منتشر شد

به گزارش لیزنا، در این شماره به موضوعاتی چون آشنایی با حساسیت یا آلرژی بدن انسان به برخی خوراکی‌ها، صرفه جویی در مصرف آب و برق و داستان، شعر و بازی‌های دیگر پرداخته شده است.

این نشریه که وارد هشتمین سال انتشار و فعالیت خود شده است، اولین نشریه‌ای است که به صورت تخصصی توجه خود را به آموزش سبک زندگی و مفاهیم اقتصادی برای گروه سنی 3تا7سال معطوف کرده و برای رسیدن به این مهم، گروهی از نویسندگان، تصویرگران و متخصصان روانشناسی کودک و اقتصاددانان کودک فعالیت ‌می‌کنند.

داستان تصویری «حساسیت هاچسه» که ماجرای حساسیت و عطسه کردن مداوم «هاچسه» است، به موضوع حساسیت یا آلرژی داشتن بدن انسان به برخی مواد یا خوراکی‌ها و واکنش‌های مختلفی که هر فرد نشان می‌دهد، پرداخته است.

بچه‌ها در هر شماره و در بخش اخبار «قِل قُلَکی»، نوشته زهرا جلایی‌فر و تصویرگری میثم موسوی از اخبار روز مطلع می‌شوند و با بیانی طنز نکات مهمی می‌آموزند. در بخش اخبار این شماره با عنوان «دستگیری دزد روی هوا!» مطالبی درباره یک دزد اتومبیل که در هوا معلق ماند، جلوگیری از جا به جایی یک دکل به دلیل وجود یک لانه پرنده در بالای آن، یک تیم فوتبال که 41گل به خودش زد و صرفه جویی در مصرف برق می‌خوانیم.

گزارش تصویری از جشن تولد هشت سالگی قلک که با حضور نویسندگان و تصویرگران حوزه کودک و نوجوان از جمله مصطفی رحماندوست، فریدون عموزاده خلیلی، لاله جعفری، سمیرا قیومی و مخاطبان ماهنامه برگزار شد، یکی دیگر از مطالبی است که در این شماره چاپ شده است.

در نود و هفتمین شماره این نشریه که به آموزش مفاهیم اجتماعی، اقتصادی و سبک زندگی به کودکان می‌پردازد، در بخش «بچه‌های دنیا»، با فرهنگ، آداب و رسوم، اقتصاد و طبیعیت کشور «کُره» آشنا می‌شویم.

از دیگر مطالبی که در قلک97 می‌خوانیم می‌توان به شعر «تابستان» سروده زهرا موسوی و تصویرگری سحر کریمیان‌شیرازی، داستان « آب بازی مامان شای‌شای و دایی دام‌دام» نوشته شهرزاد شهرجردی و تصویرگری ویدا کریمی که به صرفه‌جویی در مصرف آب پرداخته، داستان «مریم و مانی در مهدکودک» نوشته مریم شجاعی‌پور و تصویرگری فاطمه زمانه‌رو و «این چه کاریه؟» نوشته نسترن فتحی و تصویرگری میثم موسوی که به آشنایی با مشاغل پرداخته، اشاره کرد.

طراحی جلد این شماره را ویدا کریمی برعهده داشته و تصویری از سفر و تفریحات تابستانی در کنار ساحل طراحی کرده است.

شماره مردادماه نشریه «قلک» با مدیرمسئولی بهنام تقی‌پور و سردبیری معصومه یزدانی، مدیریت داخلی الهام تقی‌پور، گرافیک و صفحه‌آرایی نگار آشتیانی‌عراقی و روابط‌عمومی یگانه قاسمی در 32صفحه در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. کارشناسی داستان‌ها را زهرا شاهی و کارشناسی شعر این ماهنامه را زهرا موسوی برعهده دارند. مجری طرح نیز موسسه فرهنگی‌هنری آینده‌پژوهان مدیریت ارتباطات است.

 

برچسب ها :