کد خبر: 47716
تاریخ انتشار: سه شنبه, 21 شهریور 1402 - 08:56

داخلی

»

کتاب

انتشار کتاب «من محمدتقی بهجت هستم؛ العبد»

منبع : کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
خاطرات دوران کودکی محمدتقی بهجت در کتابی با عنوان «من محمدتقی بهجت هستم؛ العبد» از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.
انتشار کتاب «من محمدتقی بهجت هستم؛ العبد»

به گزارش لیزنا، این کتاب به نویسندگی پرویز امینی و با تصویرگری محمدرضا دوست‌محمدی یکی از آثار مجموعه «کودکی نامداران» (نامداران یک‌صد سال اخیر ایران) است و برای گروه سنی نونگاه (بالای ۱۲ سال) مناسب است.

مجموعه نامداران در قالب ۱۰ عنوان کتاب به شیوه اول شخص و از زبان شخصیت اصلی به کودکی چهره‌های نامدار ایرانی در حوزه‌های مختلف می‌پردازد و شامل داستان‌هایی است که با شخصیت‌پردازی مناسب و تصویرسازی جذاب، نوجوانان را به فضای زندگی این چهره‌ها در قرن گذشته نزدیک می‌کند.

کتاب «من محمدتقی بهجت هستم؛ العبد» خاطره‌های دوران کودکی آیت‌الله بهجت را از زبان خودش روایت می‌کند و به بیان خاطره‌های او از اولین سفرش به کربلا و دورانی که در آنجا مشغول تحصیل علوم دینی بوده می‌پردازد.

در پشت جلد مجموعه «کودکی نامداران» آمده است: «هر کودک ایرانی، از نامداران آینده ایران است. هر کودک ایرانی پرچم‌دار هویت ملی ایران است. هر کودک ایرانی اعتماد به نفس ملی ایران است و کودکی نامداران، آینده درخشان کودکان ایران است.»

کتاب «من محمدتقی بهجت هستم؛ العبد» در ۲۴ صفحه، قطع وزیری و به قیمت ۱۵هزار تومان با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.