کد خبر: 43464
تاریخ انتشار: دوشنبه, 25 اسفند 1399 - 13:09

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

پویش «کتاب در حرکت» به همت کتابخانه ملی ایران در نوروز 1400 ادامه دارد

منبع : روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
معاون اداره کل فراهم‌آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از تداوم اجرای طرح پویش «کتاب در حرکت» که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران راه اندازی شده بود؛ در ایام نوروز خبر داد و گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در همکاری با شهرداری تهران بنا دارد در نوروز 1400، 14 هزار جلد کتاب را به طور رایگان در اختیار هموطنان قرار دهد.
پویش «کتاب در حرکت» به همت کتابخانه ملی ایران در نوروز 1400 ادامه دارد

به گزارش لیزنا، فرناز محمدی معاون اداره کل فراهم‌آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: پویش «کتاب در حرکت» از آبان ماه سال جاری با تاکید بر رسالت سازمان اسناد و کتابخوانی ملی ایران مبنی بر گسترش و توسعه فرهنگ کتابخوانی در کشور عملیاتی شد و قرار است در ادامه مسیر پویش «کتاب در حرکت» 14هزار جلد کتاب را در اختیار شهرداری تهران برای بهره‌مندی و مطالعه شهروندان قرار دهد.

وی ادامه داد: با توجه به ادامه دار شدن بحران کرونا در نوروز 1400 و تاکید بر قرنطینه خانگی و رعایت پروتکل های بهداشتی، بی تردید کتابخوانی در گذراندن اوقات فراغت می تواند بسیار مفید و موثر واقع شود.

وی ادامه داد: برهمین اساس طی برنامه ریزی های صورت گرفته سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران این منابع فرهنگی را در 34 کتابخانه از مناطق 22گانه تهران توزیع میکند و افراد با مراجعه به کتابخانه ها می توانند از منابع موجود به صورت رایگان بهره مند شوند و به منظور تداوم این پویش می توانند کتاب های خود را به دیگران اهدا کنند تا این چرخه ادامه یابد.

محمدی در ادامه تاکید کرد: در این پویش از خانواده های ایرانی درخواست می شود تا کتاب های خوانده شده خود را به کتابخانه ملی ایران تحویل دهند تا از این طریق علاوه بر تکمیل گنجینه ملی ایرانیان در کتابخانه ملی،‌ از این کتاب‌ها در امر ترویج همگانی کتاب‌خوانی و اهدا به کتابخانه‌های سراسر کشور به ویژه مناطق کم برخوردار استفاده شود.

وی یادآور شد: گروه مبادله و اهدای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مسئولیت ساماندهی این پویش را به عهده دارد و در کنار تکمیل منابع سازمان و نگهداری این کتاب ها برای همیشه برای بهره مندی اصحاب علم و دانش، منابع مازاد را در اختیار سایر کتابخانه های سراسر کشور  قرار می دهد تا این منابع مجدد در چرخه اطلاع رسانی قرار گیرند.

معاون اداره کل فراهم‌آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ادامه از اجرای طرح «اهدای سیار» در راستای پویش «کتاب در حرکت» خبر داد و خاطرنشان کرد: در این طرح که با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران انجام می شود، تعداد 4 کتابخانه اتوبوسی سیار برای چهارناحیه شمال، جنوب، شرق و غرب تهران در نظر گرفته شده  که ضمن توزیع کتاب میان هموطنان، برنامه های عیدانه ویژه ای برگزار می کند.

لازم به توضیح است علاقه مندان برای دریافت کتاب های اهدایی می توانند به کتابخانه های اميركبير، علامه طرشتی (ره)،علامه امينی (ره)، شيخ اشراق، لويزان، فردوس،سرو، انديشه، گلستان، شقایق، علامه طباطبايي(ره)، عطارنيشابوری، رازی،آيت الله طالقانی، امام خميني (ره)، ابن سينا، خاوران، شهيد فهميده، شهید مهدی طارمی، دكترحسابی، استادحكيمی، 15خرداد، مهر،13آبان، شيخ صدوق (ره)، استاد معين، مسجدالنبی، پندار، سيدالشهداء، دکتر معتمد نژاد(رسانه)،خانواده،هدی، آفتاب و فناوری اطلاعات(IT)،مراجعه کنند.