کد خبر: 43492
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 28 اسفند 1399 - 10:33

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

فراخوان جایزه مروجان برتر کتابخوانی منتشر شد

منبع : شورای کتاب کودک
فراخوان جایزه مروجان برتر کتابخوانی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) و بنیاد شن‌ژن IREAD  (من می‌خوانم) منتشر شد.
فراخوان جایزه مروجان برتر کتابخوانی منتشر شد

به گزارش لیزنا، دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) و بنیاد شن‌ژن IREAD (من می‌خوانم) در چین، با این امید که ترویج کتابخوانی در میان مردم کره‌ی زمین گسترش یابد، جایزه‌ای برای مروج برتر کتابخوانی به نام IREAD (من می‌خوانم) ایجاد کرده‌اند.

آن‌ها به منظور تشویق تعهد پایدار در قبال ترویج کتابخوانی، این جایزه را برای افرادی درنظر گرفته‌اند که حداقل سه سال، با نوآوری و خلاقیت در زمینه‌ی خواندن و شیوه‌های مختلف ترویج در میان کودکان و نوجوانان به‌صورت مداوم فعالیت کرده باشند.

معیارهای انتخاب نامزد برای این جایزه عبارتند از: پایداری، اثرگذاری، الهام‌بخشی، کاوشگری و نوآوری در اجرای پروژه‌های کتابخوانی، پایبندی و احساس مسئولیت در ایجاد عشق به خواندن و توانمند کردن کودکان مناطق محروم و بی‌امکانات. این کار می‌تواند فعالیت‌های مختلفی را در بربگیرد از قبیل ایجاد پروژه‌های کتابخوانی و اجرای فعالیت‌های پویا در این امر، ترویج مؤثر خواندن و راهبردهایی در این راستا و حمایت از حق کودکان برای خواندن.

علاقه مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند فرم فراخوان جایزه‌ی مروج برتر کتابخوانی را تکمیل و آن را همراه با گزارش مکتوب فعالیت‌ها و مستندهای مرتبط، شامل عکس و فیلم از فعالیت‌ها، کتاب و مقاله تا تاریخ پنجم اردیبهشت ماه (۱۴۰۰/۵/۲) به نشانی ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.