کد خبر: 41298
تاریخ انتشار: یکشنبه, 04 اسفند 1398 - 11:34

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

دورهمی کتابدارانه انجمن کتابداری شاخه جنوب کشور برگزار شد

منبع : لیزنا
  به مناسبت انتخاب شهر شیراز  به عنوان "پایتخت کتاب ایران"، دورهمی کتابدارانه ای توسط انجمن کتابداری شاخه جنوب کشور برگزار شد.
دورهمی کتابدارانه انجمن کتابداری شاخه جنوب کشور برگزار شد

به گزارش لیزنا،زهرا شاه نظرنژاد، عضو هیات مدیره و مسئول کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی انجمن کتابداری شاخه فارس با اعلام این خبر افزود: دورهمی صمیمی کتابداران انجمن کتابداری جنوب کشور با محورهای مختلف در طول سال انجام می شود. بر این اساس در راستای ترویج  فرهنگ کتاب و کتابخوانی، این دورهمی در پاتوق کتاب شیراز و با حضور اعضای هیات مدیره انجمن کتابداری شاخه جنوب کشور ، نویسندگان، کتابفروشان، کتابداران، دانشجویان، انجمن های ادبی از جمله انجمن ادبی زیر گنبد کبود، فعالان فرهنگی و جمعی از علاقه مندان  کتاب برگزار شد و به  چرایی و چگونگی ترویج فرهنگ مطالعه پرداخته شد.

 اشاعه کتاب در خانواده و اجتماع و ایجاد نشانه و المان های کتابخوانی در سطح شهر، کنارگذاشتن سخنرانی و طراح های  بدون عملگرایی و نیمه کاره ، ضروررت ایجاد باشگاه های کتابخوانی توسط انجمن های ادبی و کتابداران ، تجهیز کتابخانه های آموزشگاهی و ایجاد چالش تبلیغ "چرا  کتاب بخوانیم و چگونه کتاب بخوانیم"، استفاده از تکنیک های یاری دهنده از جمله "طنز" از جمله مواردی بود که توسط شرکت کنندگان جهت ترویج فرهنگ مطالعه مطرح شد.

 از جمله دستاورد و ارمغان  این دورهمی تشکیل  باشگاه کتابخوانی بود. باشگاهی که در آن جمعی از دغدغه مندان مطالعه  با همکاری انجمن کتابداری شاخه جنوب کشور در جهت عملیاتی گشتن فرهنگ مطالعه گرد هم آمده و قصد فعالیت در حوزه عملیاتی قلمرو مطالعه را دارند.

 شایان ذکر است که اجرای آیین شیرازی خوانی توسط کودکان هنرمند شهرمان شیراز، از دیگر مراسمی بود که به جذابیت این جلسه افزود.