کد خبر: 42286
تاریخ انتشار: سه شنبه, 25 شهریور 1399 - 08:52

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

اجرای پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی در قم

منبع : روابط عمومی اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان قم
سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم از اجرای پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» در قم خبر داد.
اجرای پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی در قم

به گزارش لیزنا، سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی آحاد مردم را به پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» دعوت کرد.

سجاد عمرانی اظهار داشت: نقش كتابخانه‌ هاي عمومي به عنوان متولی ترويج كتابخواني، تسهیل زمينه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی مطالعه كم هزينه و دسترسي به كتاب‌هاي مناسب برای مخاطبان است. وی گفت: یکی از روش های مجموعه سازی در کتابخانه ها و تامين منابع اطلاعاتي، اهداي كتاب می باشد که هدف آن گسترش مشاركت همگاني در حمايت از كتابخانه‌هاي عمومي، تقويت مخازن و به روزرسانی کتب است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی بیان کرد: پويش اهداي كتاب، اهداي آگاهي، رخداد بزرگ فرهنگي در استان قم است که باعث ارتقاء سطح فرهنگ مطالعه خواهد بود و در آینده ای نزدیک نتایج و روزهاي بهتري را براي عموم جامعه فراهم می آورد. وی ابراز امیدواری کرد با نذر کتاب در توسعه منابع مفید و کاربردی و موردنیاز جامعه سهیم باشیم و اداره کل كتابخانه‌هاي عمومي قم نیز آماده دريافت كتابهاي اهدايي مردم عزيز در راستای غني‌سازي منابع اطلاعاتي كتابخانه‌ها است.‌‌

وی در پایان گفت: پويش«اهداي كتاب، اهداي آگاهي» از طرح هایی است که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور اجرا می شود و انجام هر چه بهتر این امر مهم نیازمند همکاری نهادها و مراکز فرهنگی ـ مذهبی می باشد.