کد خبر: 41139
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 16 بهمن 1398 - 07:02

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

در آستانۀ چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی؛

تمرینۀ نقش برجستۀ سردار شهید سلیمانی در موزۀ رضوی رونمایی شد

منبع : گنجینۀ رضوی
هم‌زمان با سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در نزدیکی چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی، تمبرینه‌های طلا، نقره و آلیاژ ویژه از تصویر چهرۀ این سردار بزرگ اسلام در موزۀ آستان قدس رضوی رونمایی شد.
تمرینۀ نقش برجستۀ سردار شهید سلیمانی در موزۀ رضوی رونمایی شد

به گزارش لیزنا، در مراسم سه‌شنبه‌های فرهنگی سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی که هم‌زمان با دهۀ فجر و در آستانۀ چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، تمرینه‌های نقش برجستۀ طلا، نقره و آلیاژ ویژه (آلومنیوم نیکل برنج) دست‌ساختۀ یکی از واقفان موزۀ آستان قدس رونمایی شد.

مدیر مجموعۀ فرهنگی صنایع دستی پرنیا و واقف این تمرینه‌ها که پیش از این، تمرینۀ طلا و نقرۀ گنبد و گلدستۀ امام‌رضا(ع) را وقف موزۀ رضوی کرده است، در این مراسم اظهار داشت: زمان شنیدن خبر شهادت سردار سلیمانی، به دلیل حضور در مراسم تجلیل از واقفان آستان قدس رضوی در حرم مطهر بودم و پس از شنیدن این خبر منقلب‌کننده، نذر کردم و از خداوند خواستم که به ما قدرتی بدهد که بتوانیم تصویری از سردار سلیمانی بسازیم که کشور به کشور و منزل به منزل راه یابد و پیام‌آور توانمندی و قدرت این سردار باشد.

رحیم پرنیا ادامه داد: پس از آنکه از مشهد بازگشتیم شبانه‌روز طراحی و اجرا کردیم که در مرحلۀ پایانی تولید، یکی از دوستان یه صورت اتفاقی به دفتر من آمد و از طریق او سپاه پاسداران در جریان این محصول قرار گرفت و خیلی زود سردار حجازی، جانشین فرماندۀ نیروی قدس سپاه، بیان کرد که این تمرینه باید به سوریه، لبنان، عراق و نقاط مختلف برسد.

پرنیا افزود: از آنجا که نیت من در ساخت این تمرینه گسترش خانه به خانۀ آن بود، برخلاف دیگر تمرینه‌ها که از طلا و نقره می‌سازیم، این اثر را از ترکیب آلیاژهای ویژه طراحی و اجرا کردیم تا علاوه بر طبیعی بودن رنگ چهره، اکسید نشود و از قیمت ارزانی برخوردار باشد.