کد خبر: 43530
تاریخ انتشار: یکشنبه, 15 فروردين 1400 - 14:07

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

افتتاح کتابخانه مرکزی شیروان در ۱۸ فروردین 1400

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
کتابخانه مرکزی شیروان به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های فرهنگی در استان خراسان شمالی پس از حدود ۱۰ سال در ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.
افتتاح کتابخانه مرکزی شیروان در ۱۸ فروردین 1400

به گزارش لیزنا، در ادامه رویکرد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در تکمیل و بهره‌برداری از کتابخانه‌های مرکزی کشور، کتابخانه مرکزی شیروان در استان خراسان شمالی ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.

زمین این کتابخانه از سال ۱۳۹۰ از سوی شهرداری شیروان در اختیار نهاد کتابخانه ها قرار گرفته و پروژه ساخت آن از همان سال در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع با زیربنای ۲۷۵۰ مترمربع در سه طبقه آغاز شد و پس از تغییر چندین پیمانکار توسط شهرداری به مرحله افتتاح و بهره برداری رسیده است.

کتابخانه مرکزی شیروان شامل بخش هایی چون مخزن اصلی، آمفی تئاتر، پژوهش سرا، سالن های مطالعه، بخش نشریات، اتاق کنفرانس، بخش مرجع، نابینایان و کودکان است.

هم اکنون ۱۰ باب کتابخانه شهری و روستایی با زیربنای هزار و ۹۱۳ متر مربع در شیروان دایر است. از این تعداد پنج باب در شیروان، لوجلی، زیارت و قوشخانه و پنج باب نیز در روستاهای خانلق، حسین آباد، زوارم، دوین و رباط فعالیت دارند.

گفتنی است برای اتمام این پروژه بیست و چهار میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، دوازده میلیارد ریال از محل بودجه نهاد کتابخانه های عمومی کشور و شش میلیارد و پانصد میلیون ریال نیز از محل  اعتبارات تملک استانی برای این کتابخانه هزینه شده است.