کد خبر: 47861
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 03 آبان 1402 - 13:08

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

انتصاب دستیار و مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی

منبع : نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
مهدی رمضانی دبیرکل نهاد  کتابخانه‌های عمومی با صدور احکامی جداگانه، هوتن والی نژاد را به عنوان دستیار دبیرکل و محمدهادی ناصری طاهری را به عنوان مشاور دبیرکل منصوب کرد.
انتصاب دستیار و مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی

به گزارش لیزنا، مهدی رمضانی دبیرکل نهاد با صدور احکامی جداگانه هوتن والی‌نژاد را به عنوان دستیار دبیرکل و محمدهادی ناصری طاهری را به عنوان مشاور دبیرکل منصوب کرد.

متن حکم هوتن والی‌نژاد به عنوان دستیار دبیرکل به این شرح است:

برادر ارجمند جناب آقای هوتن والی‌نژاد

سلام علیکم

با استعانت از الطاف حضرت حق و با عنایت به حسن سابقه، تعهد، تجربه و آشنایی شما با وظایف و مأموریت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، جناب‌عالی را به سمت «دستیار دبیرکل» منصوب می‌کنم.

در دوره جدید برنامه‌ریزی و فعالیت در نهاد کتابخانه‌ها، مبتنی بر تعریف کتابخانه به مثابه کانون تأثیرگذاریِ اجتماعی و فرهنگی، توجه به اهمیت و ضرورت کارِ گروهی، آینده‌نگری، برنامه‌ریزی راهبردی، در نظرگرفتن مهارت‌های تحلیل و حل مسأله، درک واقع‌بینانه از فضای کار و چالش‌هایش و شناخت موانع و راه‌های برون‌رفت از آنها لازمه و پیش‌شرط توفیق در انجام وظایف سازمانی است.

بر مبنای این اصول، توجه شما را به محورهای زیر جلب می‌کنم و بر همکاری متقابل با معاونان، مشاوران و مدیران ستادی و استانی برای تحقق حداکثری آنها امید و تأکید دارم:

- نمایندگی دبیرکل نهاد در تمام امور محول که بر حسب رویه‌های موجود به دستیار بالاترین مقام هر دستگاه تفویض خواهد شد؛

- تلاش برای بهبود کمّی و کیفیِ هر چه بیشتر فرایندها به منظور تسریع در ارائه خدمات؛

- ارائه پیشنهادهای کارساز برای بهینه‌سازی برنامه‌ها و اقدامات در حوزه‌های کلان راهبری؛

- کمک به تعیین و تصحیح راهبردهای اقدام‌محور؛

-  اظهار رأی و نظر تخصصی درباره چالش‌های نوپیدا و تمهید روشمند و برنامه‌محور برای پیشگیری از انحراف از معیارهای استاندارد؛

-  ارائه خدمات ارشادی به مدیران‌کل استانی؛

- پیگیری در جهت رفع موانع و شکل‌گیری مسیرهای منظم و قانونی به منظور بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود و ایجاد ظرفیت‌های جدید در جهت افزایش منابع مالی با نگاه به فرصت‌های داخل و خارج نهاد و با اولویت درآمدزایی؛

بی‌تردید، همکاری پیوسته و پویای همه معاونان و مدیران نهاد با شما ضامن تعالی افزون‌تر موقعیت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است. ضمن تأکید بر لزوم این همکاری دوسویه، برای‌تان از بارگاه حضرت حق در انجام رسالت سازمانی و تحقق اهداف تحولی دولت مردمی در حوزه کتابخانه‌های عمومی، توفیق و کامیابی می‌طلبم؛ بمنّه و فضله و کرمه.

مهدی رمضانی
دبیرکل

گفتنی است، هوتن والی‌ن‍ژاد پیش از این مسئولیت‌هایی چون معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و دستیاری دبیرکل، معاونت اداری و مالی و مدیرکلی امور عمرانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را بر عهده داشته است.

همچنین متن حکم محمدهادی ناصری طاهری به عنوان مشاور دبیرکل به این شرح است:

برادر ارجمند جناب آقای محمدهادی ناصری طاهری

سلام علیکم

با استمداد از مهر بیکران حضرت حق و با عنایت به حسن سابقه، تعهد، تجربه و آشنایی سالیان شما با وظایف و مأموریت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، جناب‌عالی را به سمت «مشاور دبیرکل» منصوب می‌کنم.

ظرفیت‌های پیدا و پنهان کتابخانه‌های عمومی برای تأثیرگذاری بر زیست‌بوم فرهنگ و اجتماع، جایگاهی به آن بخشیده است که براستی می‌توان آن را، همزمان، مرکز هویت‌سازی، فراغت، لذت‌مندی، تجربه‌آفرینی، خردمندی و یادگیری مهارت زندگی دانست، و این‌ها همه برخاسته از اندیشه «کتابخانه عمومی به عنوان کانون اجتماعی-فرهنگی» است. تحقق بایسته و شایسته این ایده جهانی-ایرانی، به پیشگامی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مستلزم توجه مدبرانه به محورهایی است که تحقق بسامان آنها را در سایه کوشش شما امید دارم و بر همکاری همه معاونان و مدیران ستادی و استانی با شما در این مسیر تأکید می‌کنم:

- تدبیر و پیشنهاد برنامه برای آشنایی بهتر و بیشتر مدیران ستادی و استانی با موضوعات حوزه فرهنگ؛

- شناسایی و فعال‌سازی ظرفیت‌های قابل به‌کارگیریِ نهاد برای خدمت‌رسانی به کارکنان و اعضا و ایجاد انگیزه مضاعف در آنان؛

- برنامه‌ریزی جهت توسعه برنامه‌های مرتبط با مناطق کمتربرخوردار کشور در قالب «مدرسه جهادی خواندن» و پیگیری فعال‌سازی ظرفیت مؤسسات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛

- ارائه پیشنهادهای عملی و عملیاتی برای افزایش بهره‌وری در برنامه‌ها و اقدام‌ها؛

- ارائه خدمات مشورتی به معاونان و مدیران؛

- توجه به حوزه‌های رسانه و بین‌الملل و ارائه پیشنهادهای لازم در این خصوص؛

- تحلیل نیاز مدیران و پیشنهاد برای رفع آنها و پیشنهاد برنامه‌ برای ارتباط مؤثر با مدیران؛

- ارتباط مستمر با کتابداران عزیز و اعضاء و پیگیری موضوعات مربوطه.

ضمن تأکید بر همکاری صمیمانه و دوسویه میان معاونان و مدیران نهاد و شما، برای‌تان از بارگاه حضرت حق جهت ایفای نقش برای تحقق اهداف دولت مردمی در خدمت‌رسانی به مردم شریف کشور در قالب کتابخانه‌های عمومی، توفیق و کامیابی می‌طلبم؛ بفضله و کرمه.

مهدی رمضانی
دبیرکل

گفتنی است، محمدهادی ناصری طاهری پیش از این مسئولیت‌هایی چون سرپرستی معاونت اسناد ملی و مدیرکلی حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، مدیرکلی کتابخانه‌های عمومی استان تهران و مدیرکلی روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را بر عهده داشته است.

 

برچسب ها :