کد خبر: 41720
تاریخ انتشار: شنبه, 03 خرداد 1399 - 13:18

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

همزمان با بازگشايی كتابخانه‌ها صورت گرفت؛

ديدار مديركل كتابخانه‌های عمومی آذربايجان‌غربی با كتابداران كتابخانه مركزی اروميه

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی
مديركل كتابخانه‌های عمومی آذربايجان‌غربی با كتابداران كتابخانه مركزی اروميه ديدار و گفتگو كرد.
ديدار مديركل كتابخانه‌های عمومی آذربايجان‌غربی با كتابداران كتابخانه مركزی اروميه

به گزارش لیزنا، خديجه معصومی، مديركل كتابخانه‌های عمومی آذربايجان‌غربی با حضور در كتابخانه مركزی اروميه، از نزديك با كتابداران اين كتابخانه ديدار و گفتگو كرد.

خديجه معصومی، مديركل كتابخانه‌های عمومی آذربايجان‌غربی گفت: در اين دوران سبك زندگي جديدي را تجربه مي‌كنيم و بايد كتابخانه‌هاي عمومي نيز با اين سبك زندگي جديد هماهنگ شوند، همانگونه كه ارائه خدمات و ترويج كتابخواني در فضاي مجازي، مصداق اين هماهنگي است.

معصومی افزود: براي ارتقاء كتابخواني و كتابخانه‌هاي عمومي در جامعه، ابتدا بايد جايگاه رشته شغلي خودمان را بشناسيم و به آن افتخار كنيم و بعد اين امر را به جامعه و مسئولان تسري دهيم و همه كتابداران در اين زمينه مسئول هستند.

مديركل كتابخانه‌های عمومی آذربايجان‌غربی با تاكيد بر همدلی در بين كتابداران و كاركنان كتابخانه‌های عمومی، اظهار داشت: براي موفقيت بيتشر سازمان و اثرگذاري بيشتر در فرهنگ كتابخواني بايد همه باهم، يك‌ دل و يك صدا باشيم و روحيه كارجمعي و گروهي را در خود تقويت كنيم.

وی ادامه داد: به روز نگه داشتن اطلاعات براي كتابداري كه «مشاور امين» است لازمه شغلي وي است همچنين در برخورد با مخاطب، اخلاق حرفه‌اي در اولويت قرار دارد.

جذب مشاركت در دهمين جشنواره كتابخواني رضوي، تداوم فعاليت‌هاي فرهنگي ترويجي در فضاي مجازي، ارتقاء تواناييهايي كتابداران و ... از مطالبات مديركل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي بود.

ادامه اين ديدار نيز به پاسخ پرسش‌های كتابداران از سوی مديركل كتابخانه‌هاي عمومی آذربايجان‌غربی اختصاص داشت.