کد خبر: 48663
تاریخ انتشار: شنبه, 22 ارديبهشت 1403 - 17:52

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

تور «بازدید از نادیده‌های یک موزه» برگزار می‌شود

منبع : روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک
کتابخانه و موزه ملی ملک، برنامه ویژه «تور بازدید از نادیده‌های یک موزه» را هم‌زمان با دهه کرامت و هفته میراث فرهنگی برگزار می‌کند.
تور «بازدید از نادیده‌های یک موزه» برگزار می‌شود

به گزارش لیزنا،  برنامه ویژه «بازدید از نادیده‌های یک موزه» در چارچوب بازدید از تالارها و پشت صحنه موزه در تاریخ‌های 23، 25 و 29 اردیبهشت 1403 با حضور دوستداران فرهنگ و هنر، نگاهی به نادیده‌های موزه‌ای خواهد داشت که می‌کوشد نمایی نو پیش روی گردشگران بگذارد. کارگاه‌های مرمت و مستندنگاری، آزمایشگاه آثار و صحافی، بخش‌هایی از یک موزه به شمار می‌آیند به شیوه معمول در برنامه بازدید گردشگران و بازدیدکنندگان موزه گنجانده نمی‌شوند.

این بخش‌ها که نادیده‌های موزه‌ها قلمداد می‌شوند، پشتوانه فنی و تکنیکی نگهداری و حفاظت اشیای تاریخی‌اند که یک موزه بدون آن‌ها با مساله‌ها و دشواری‌های گوناگون روبه‌رو خواهد شد.

شرکت‌کنندگان در این تور فرصت می‌یابند بخش‌هایی از کتابخانه و موزه ملی ملک را به تماشا بنشینند که در زمان‌های دیگر ممکن نیست. این تجربه نو به گردشگران امکان می‌دهد دریابند موزه‌ها برپایه چه توانمندی‌ها و پشتوانه‌های فنی و تخصصی فعالیت می‌کنند. کارشناسان متخصصی و راهنمایان موزه در کنار گردشگران، تسهیل‌گر شناخت این بخش‌ها برای شرکت‌کنندگان در تور خواهند بود.

«تور صحنه و پشت صحنه (بازدید از نادیده‌های یک موزه)» از جذاب‌ترین برنامه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک به شمار می‌آید. این برنامه ویژه در چارچوب چهاردهمین رویداد فرهنگی هنری ماه هشتم برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به حضور در این برنامه ویژه، برای دریافت آگاهی‌های بیش‌تر و نام‌نویسی می‌توانند با شماره تلفن 021-66726613 داخلی 132 تماس بگیرند.