کد خبر: 41794
تاریخ انتشار: یکشنبه, 18 خرداد 1399 - 09:48

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

کتابخانه روستایی قره قاشلی در شهرستان بندرترکمن افتتاح می شود

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
مدیرکل کتابخانه های عمومی گلستان از افتتاح کتابخانه عمومی در روستای قره قاشلی شهرستان بندر ترکمن با هدف دسترسی روستاییان و بهره مندی از کتاب خبر داد.
کتابخانه روستایی قره قاشلی در شهرستان بندرترکمن افتتاح می شود

به گزارش لیزنا، اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، اجرای عدالت فرهنگی و توسعه فرهنگی، کتابخانه روستایی قره قاشلی را به زودی افتتاح می کند.

عبدالحی میرزاعلی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان در این زمینه گفت: عدالت فرهنگی و توزیع عادلانه امکانات فرهنگی از اهداف نهاد کتابخانه های عمومی در حوزه کتاب و کتابخوانی است. باید تلاش کرد تا دسترسی به کتاب و محصولات فرهنگی برای همه اقشار جامعه امکان پذیر باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: راه اندازی کتابخانه های روستایی علاوه بر ایجاد اشتغال برای نیروهای بومی به توسعه فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی کمک  می کند.

لازم به ذکر است، کتابخانه روستایی قره قاشلی با ۱۸۵ مترمربع مساحت و ۱۱۰ مترمربع زیربنا توسط قدیرقلی سقالی، خیر فرهنگی در سال ۱۳۸۷ احداث شد و در سال ۹۹ در اختیار نهاد کتابخانه های عمومی کشور قرار گرفت. اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان دارای ۸۴ باب کتابخانه بوده که با افتتاح این کتابخانه روستایی تعداد کتابخانه های عمومی به ۸۵ باب می رسد.