کد خبر: 41914
تاریخ انتشار: دوشنبه, 09 تیر 1399 - 12:52

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان‌غربی با نماینده مردم شهرستان‌های نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی

به گزارش لیزنا، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی به منظور بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی با علی زنجانی، نماینده مردم شهرستان‌های نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان‌غربی با قدردانی از توجه مجلس یازدهم نسبت به مسائل فرهنگ و کتابخانه‌های عمومی، اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی نقش پررنگی در ترویج فرهنگ مطالعه در کشور دارند و برای رشد این شاخصه‌ی زیربنایی فرهنگ، نیازمند حمایت‌های نمایندگان مجلس یازدهم است.

معصومی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های کتابداران در کتابخانه‌های عمومی، افزود: در مواردی در قانون تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی تعارض وجود دارد که ان‌شاءالله این موارد با پیگیری‌های نمایندگان مجلس یازدهم حل خواهد شد و کتابخانه‌های عمومی بیش از پیش با رویکرد اجتماعی-فرهنگی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

 نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار به اهمیت جایگاه کتاب و کتابخوانی در توسعه فرهنگی جامعه اشاره کرد و گفت: معضلات ما از عدم توجه به فرهنگ نشات می‌گیرد و اگر می‌خواهیم توسعه‌ای در هر زمینه رخ دهد باید توجه خود را به فرهنگ معطوف سازیم.

زنجانی تصریح کرد: در بحث رفع موانع و توسعه کتابخانه های عمومی، تعامل و کار کارشناسی در اولویت است و این تعامل زمینه ساز ترویج کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توسعه کتابخانه‌های عمومی، بیان داشت: کتابخانه‌های عمومی یک مکان فرهنگی هستند که در راستای آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، مساجد و سایر مراکز آموزشی و فرهنگی قرار دارند.

وی حل مشکل عمرانی کتابخانه شهید علی علمی را از مطالبات  بحق مردم به ویژه کودکان و جوانان دانست و ضمن اعلام آمادگی برای پیگیری این مهم، خواستار اهتمام بیشتر مسئولان در رسیدگی به وضعیت این کتابخانه تازه ساخت شد.