کد خبر: 43151
تاریخ انتشار: سه شنبه, 07 بهمن 1399 - 12:05

داخلی

»

کارگاه

برگزاری کارگاه «آموزش جستجو و بازیابی اطلاعات در سامانه رسا و معرفی خدمات کتابخانه ملی»

منبع : روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
کارگاه مجازی «آموزش جستجو و بازیابی اطلاعات در سامانه رسا و معرفی خدمات کتابخانه ملی» با هدف افزایش سواد اطلاعاتی اعضای کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.
برگزاری کارگاه «آموزش جستجو و بازیابی اطلاعات در سامانه رسا و معرفی خدمات کتابخانه ملی»

به گزارش لیزنا، کارگاه مجازی «آموزش جستجو و بازیابی اطلاعات در سامانه رسا و معرفی خدمات کتابخانه ملی» با هدف افزایش سواد اطلاعاتی اعضای کتابخانه ملی ایران به همت اداره‌کل پژوهش و آموزش و با همکاری اداره‌کل اطلاع‌رسانی با تدریس اعظم نجفقلی‌نژاد عضو هیات علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، برگزار می‌شود.

نخستین دوره این کارگاه مجازی روز چهارشنبه 8 بهمن ماه، ساعت 10 برگزار می‌شود و اعضایی که در این کارگاه ثبت‌نام کرده اند، ‌برای حضور می‌توانند به آدرس:www.lmsreg.nlai.ir  مراجعه کنند.

اعظم نجفقلی‌نژاد در توضیح برگزاری این کارگاه گفت: یه صورت معمول در کتابخانه ملی کارگاه‌هایی ویژه اعضا در طول سال برگزار می‌شود که یکی از این کارگاه‌ها مربوط به جستجو و بازیابی اطلاعات در سامانه رسا و معرفی خدمات کتابخانه ملی است.

وی افزود: به دلیل پیچیدگی‌های نرم‌افزار «رسا» بسیاری از اعضای کتابخانه ملی ایران در جستجوی آثار و منابع با مشکل روبرو می شوند. بر همین اساس این کارگاه‌ها برای برطرف‌سازی نیاز اطلاعاتی اعضای کتابخانه ملی برگزار می‌شود، که با توجه به شیوع ویروس کرونا، فصل جدید این کلاس‌ها به صورت آنلاین خواهد بود.