کد خبر: 39187
تاریخ انتشار: یکشنبه, 26 اسفند 1397 - 09:00
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند در خراسان جنوبی

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان‌جنوبی
 کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند در هفته سوم اسفند ماه، برنامه‌های فرهنگی متنوعی اجرا کردند.
برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند در خراسان جنوبی

به گزارش لیزنا، کتابخانه‌های عمومی شهدای باقریه و شهید مرتضی حاجی آبادی شهرستان بیرجند برنامه‌هایی از قبیل نشست کتاب خوان، نشست قصه گویی و نمایشگاه کتاب برگزار کردند.

 

صد و سی و هشتمین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان بیرجند در کتابخانه شهدای باقریه

در این نشست، شش نفر به معرفی کتاب پرداختند که این آثار عبارتند از: «مراقب گربه باش» نوشته پاول می/ ارائه توسط: مائده نخعی‌پور، «حیات پاکان» نوشته مهدی محدثی/ ارائه توسط: سیده صدیقه قاسمی، «بابای مدرسه: قصه‌های شنیدنی از بچه‌های خوب» نوشته محسن بغلانی/ ارائه توسط: سمانه گرگی، «پیامبران و قصه‌هایشان» نوشته حسین فتاحی/ ارائه توسط: نازنین زارعی، «غول سنگی» نوشته داوود غفارزادگان/ ارائه توسط: کوثر عبدالهی و «دزدی در قصر» نوشته محمود پوروهاب/ ارائه توسط: زهرا جعفری.

 

نشست قصه گویی و نمایش خلاق «شیر کتابخانه» در کتابخانه شهدای باقریه

جلسه قصه گویی کتاب «شیر کتابخانه» نوشته میشل نودسن، با حضور جمعی از اعضای کودک کتابخانه برگزار شد. این جلسه که با قصه گویی مسئول کتابخانه و با همراهی یکی از اعضا انجام شد، با اجرای نمایش خلاق و ایفای نقش شخصیت های کتاب توسط اعضا، شور و نشاط بیشتری گرفت و برای کودکان جذاب تر شد.

 

نمایشگاه تازه های کتاب در کتابخانه شهدای باقریه

نمایشگاهی از «تازه های کتاب» در کتابخانه شهدای باقریه برپا شد. در این نمایشگاه ۳۹ عنوان کتاب از منابع ارسالی نهاد کتابخانه های عمومی و کتب اهدایی اعضا در حوزه های مختلف اجتماعی، بیرجندشناسی، تاریخ، دین و ادبیات همچون خراسان جنوبی تمدن کهن، خواب باران، زیبایی مرگ در کلام عارفان، کلیات احادیث قدسی، تربیت کودک و مشاوره شغلی در معرض دید مراجعان قرار گرفت.

کتابخانه شهدای باقریه، فعالیت ها و برنامه های متعددی برای گروه های سنی مختلف و به مناسبت های گوناگون برگزار می کند که یکی از آن ها برپایی نمایشگاه کتاب با هدف بازنمایی منابع تازه رسیده جهت اطلاع اعضا است.

 

نشست قصه گویی کودکان برای کودکان از کتاب «خانه ای برای اژدها»

کتابخانه شهدای باقریه در نشست قصه گویی کتاب «خانه ای برای اژدها» نوشته دیوید بیدزایکی، میزبان جمعی از اعضای کودک بود. این داستان سرگرم‌کننده‌ با زبانی طنز، کودکان را سر ذوق می‌آورد. همچنین به کودک دوستی و مسئولیت‌پذیری را می‌آموزد.

پیام قصه ها در کودکان تأثیرگذار است و می تواند منجر به تغییر نگرش و رفتارشان شود و از آنجایی که تأثیرپذیری کودک از همسالان خود در این سن بیشتر است، کتابخانه شهدای باقریه گاهی به برگزاری جلسات قصه گویی توسط کودکان برای کودکان اقدام می کند تا علاوه بر تأثیرگذاری، شوق خواندن را در آنان تقویت کند.

 

کارگاه رنگ آمیزی و قصه گویی در کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی روستای حاجی آباد

کتابداران کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی جهت آشنایی اعضای کودک با روز درختکاری، طرح های نقاشی و رنگ آمیزی در اختیار آن ها قرار دادند. همچنین کتاب  «حسنی و درختکاری در ده شلمرود» توسط مسئول کتابخانه قصه گویی شد.

صد و چهلمین نشست کتاب خوان کتابخانه‌ای شهرستان بیرجند در کتابخانه شهید مرتضی حاجی‌آبادی

در این نشست، شش کتاب معرفی شد که عبارتند از: «اشیا از چه ساخته شده اند» نوشته نوریا روکا/ ارائه توسط: مهدیه عابدینی، «من مثل ماه می شوم» نوشته غلامرضا حیدری ابهری/ ارائه توسط: فاطمه زهرا شادبان، «تعطیلات زورکی: دفتر خاطرات بچه لاغر مردنی» نوشته جف کینی/ ارائه توسط: محبوبه کیانی خو، «چه کسی روی من نشست؟» نوشته جاکویی براون/ ارائه توسط: هانیه فیاضی نسب، «مسواک میثم» نوشته غلامرضا حیدری ابهری/ ارائه توسط: مهلا نخعی و «تو جیرجیرکی؟» نوشته مهند العاقوص/ ارائه توسط : مائده حاجی‌آبادی.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: