کد خبر: 47384
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 03 خرداد 1402 - 11:22

داخلی

»

کتاب

«کمی دیرتر» به چاپ شانزدهم رسید

منبع : انتشارات کتاب نیستان
چاپ شانزدهم رمان «کمی دیرتر» نوشته سید مهدی شجاعی در 204 صفحه رقعی  توسط  نشر نیستان وارد بازار کتاب شد.
«کمی دیرتر» به چاپ شانزدهم رسید

به گزارش لیزنا، چاپ شانزدهم رمان «کمی دیرتر» نوشته سید مهدی شجاعی در 204 صفحه رقعی از سوی نشر نیستان وارد بازار کتاب شد.

این اثر که از چهار فصل زمستان، پاییز، تابستان و بهار تشکیل شده، نگاهی است متفاوت و نقادانه به فضای انتظار جامعه امروز. رمان با یک اتفاق شگفت و غریب آغاز میشود، جشن نیمه‌شعبان و مجلسی پرشور و بسیاری که فریاد «آقا بیا» سرداده‌اند… در این میان جوانی و فریادی که: «آقا نیا…» این شروع جذاب ما را با شخصیت‌هایی آشنا میکند که همه مدعی انتظارند اما وقتی هنگام عمل می رسد و هنگامه عمل به شعارها میرسد، آن نمیکنند که میگفتند. رمان در فضایی مکاشفه‌گونه و بی زمان پیش میرود و مواجه همه آدم‌ها را میبینیم با قصه ظهور… و کشف چرایی «آقا نیا»ی جوان.

شجاعی در این رمان همه اقشار و همه آدم‌ها را با بهانه‌هایشان برای نخواستن امر ظهور، دقیق و ظریف معرفی میکند. تا آنجاکه حتی به راوی هم رحم نمیکند و در فضایی بسیار بدیع،‌ خودش را هم در معرض این امتحان میگذارد. نویسنده در «کمی دیرتر» همه آفت‌های انتظار را با شخصیت‌های قصه‌اش برای مخاطب روایت نمیکند، بلکه به تصویر میکشد و نشانش میدهد…

نویسنده در پایان همه موشکافی هایش در نقد منتظران به دنبال آن است که مخاطب منتظر واقعی را بشناسد و ببیند که انتظار به فریادهای بلند «آقا بیا» نیست؛ به دلی است که برای حضرت میتپد و اخلاصی که میان زندگی جاری است و آقایی که خودش به دیدار منتظرانش می آید.

چاپ شانزدهم رمان «کمی دیرتر» نوشته سید مهدی شجاعی در 204 صفحه رقعی  و با بهای پشت جلد 120000 تومان از سوی نشر نیستان وارد بازار کتاب شد.