کد خبر: 44458
تاریخ انتشار: یکشنبه, 18 مهر 1400 - 16:16

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

آرشیو ملی هنر با حضور رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افتتاح شد

منبع : روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در مراسم افتتاحیه آرشیو ملی هنر گفت: پایه هنر خلاقیت و تراوش اندیشه است که براساس آن به توسعه شناخت می‌رسیم.
آرشیو ملی هنر با حضور رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افتتاح شد

به گزارش لیزنا، مراسم افتتاحیه آرشیو ملی هنر ایران شامگاه ۱۷ مهرماه در محل سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار شد.

اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در مراسم افتتاح آرشیو ملی هنر ایران در شیراز گفت: ایجاد و حفظ آرشیو اسناد ملی ایران یک رسالت است.معمولا گرایش‌ ها به اسناد تاریخی و مکتوب است و در این رویداد آثار هنری به عنوان اسناد آرشیو می‌شوند تا ماندگار شود.

وی ادامه داد: برای توسعه و ماندگار شدن هر امری، نیاز به مطالبه گری مردم است و اگر مطالبات پیوسته و منسجم شود کسی نمی‌تواند به تقابل با آن خواسته برخیزد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ادامه داد: اگر نگران هستیم که مبادا این آرشیو دچار خدشه شود باید مطالبات استمرار داشته باشند و آنها را توسعه دهیم، چرا که سرزمین و مردم ما فرهنگی هستند و نمی‌توان نسبت به خواسته‌ها و نیارهای فکری، اندیشه‌ای و خلاقیت مردم بی تفاوت بود.

بروجردی گفت: پشتوانه و زیرساخت هنر خلاقیت، اندیشه و تفکر انسانی است که اگر به ظهور برسد، می‌تواند در قالب خود، هنر را بیافریند.

وی گفت: بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند که هنر زیباست، چرا که آفریده ذهن و فهم بشر است. وقتی زاده فکر انسانی در هر عرصه‌ای را تحسین می‌کنیم، در می‌یابیم که در باور انسان این فکر می‌تواند ماندگار شود و حتی موجب تغییر نگاه و دیدگاه انسان شود.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تصریح کرد: امروز کسانی هستند که تعلق خاطرشان به این سرزمین آنها را بیدار کرده و متوجه شدند که این سرزمین مشهون از خلاقیت‌ها و زیبایی‌ها در قالب‌های مختلف است.

بروجردی تاکید کرد: سرمایه‌ها و دارایی‌هایی فاخری وجود دارد که در همه عرصه‌ها خود را نشان می‌دهد، به شرط اینکه از بازگویی خواسته‌ها، نهراسیم.