کد خبر: 38202
تاریخ انتشار: سه شنبه, 18 دی 1397 - 12:01
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

با حضور کارشناسان 10 استان

«کارگاه آموزشی سامانه نوین مجوز صدور کتاب» برگزار شد

منبع : روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
«کارگاه آموزشی سامانه نوین مجوز صدور کتاب» با حضور محمدجواد مرادی‌نیا؛ مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونان ستادی و کارشناسان کتاب از 10 استان کشور روز سه‌شنبه، 18 دیماه در ساختمان فرهنگ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
«کارگاه آموزشی سامانه نوین مجوز صدور کتاب» برگزار شد

به گزارش لیزنا، مرادی‌نیا؛ مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی در این نشست با اشاره به راه‌اندازی سامانه نوین برای صدور مجوزها عنوان کرد: فلسفه وجودی ایجاد این سامانه آن بود که  کارها از حالت دستی و نیمه سیستمی خارج و تماما از طریق سیستمی انجام و پیگیری شود.  در تلاش هستیم تا این سیستم را کامل‌تر کنیم تا هم به کارها سرعت بیشتری بگیرد و هم دقت افزایش یابد  و همچنین دخالت انسانی در کارها کم‌تر شود.

 وی تصریح کرد: این هم به نفع ناشران و نویسندگان است تا با سهولت بیشتر آثار خود را ارسال و پیگیری کنند و هم به نفع همکاران اداره است تا وظیفه خود را به نحو شایسته‌تری انجام دهند.

 مدیر کل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی ضمن تشکر از کارشناسان استانی برای حضور در این جلسه از آن‌ها خواست تا هر گونه ابهام و سوال خود را مطرح کنند و گفت: معاونان و کارشناسان ستادی که در کارگاه حاضرند متخصص هستند و چندین ماه است که برای طراحی و عملیاتی کردن این سامانه زحمت کشیده  و تجربیات و اطلاعات خوبی در این حوزه بدست آورده‌اند

 وی ادامه داد: ممکن است در استان‌ها این دسترسی‌ها کمتر باشد؛ بنابراین از فرصت استفاده کنید و مسائل فنی را پیگیری کنید هر گونه ابهام که در این باره را مطرح کنید.

در «کارگاه آموزشی سامانه نوین مجوز صدور کتاب» کارشناسان کتاب از استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، همدان، فارس، خوزستان، یزد، کرمان، گیلان، اصفهان و قم حضور داشتند و در ادامه جلسه به طرح سوالات خود پرداختند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: