کد خبر: 39423
تاریخ انتشار: سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 - 11:43
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

نخستین نشست نمایشنامه‌خوانی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری
به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، نخستین نشست نمایشنامه‌خوانی در استان چهارمحال و بختیاری در تماشاخانه مهر شهرکرد برگزار شد. 
نخستین نشست نمایشنامه‌خوانی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

به گزارش لیزنا، نخستین نشست نمایشنامه‌خوانی با خوانش نمایشنامه «پدرانه» اثر آرش عباسی و با نقش‌خوانی مریم خلجی، ستایش توسلی، محمدعلی کرمی و بهزاد ترابیان دهکردی و کارگردانی مرضیه زمانی، کارشناس ارشد تئاتر و کتابدار بخش کودک کتابخانه مولوی شهرکرد در تماشاخانه مهر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این نشست فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حجت الله شیروانی، رئیس حوزه هنری استان؛ مجتبی بیگی، مسئول سازمان بسیج هنرمندان؛ شهرام فرجی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها، کتابداران، اصحاب رسانه و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی حضور داشتند.

در ابتدای این نشست نوید جعفرزاده، از هنرمندان تئاتر و نمایش استان ضمن ابراز خرسندی از اقدام ارزشمند نهاد در خصوص اجرای طرح نمایشنامه خوانی این اقدام را زمینه‌ساز حضور و مشارکت بیش از پیش افراد در کتابخانه‌ها و افزایش سطح شناخت و علاقه آنان به نمایشنامه و تئاتر عنوان کرد.

جعفرزاده سپس به آموزش اصول نمایشنامه‌خوانی و رعایت اصل سادگی و بی‌پیرایگی در اجرای این هنر پرداخت.

گفتنی است، سلسله نشست های نمایشنامه خوانی از فعالیت‌های ترویجی کتابخانه‌های عمومی است که با هدف خوانش بهترین نمایشنامه‌های ایران و جهان، معرفی سبک ادبی نمایشنامه و نمایشنامه‌نویسان برتر به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: