کد خبر: 46400
تاریخ انتشار: یکشنبه, 27 شهریور 1401 - 06:54

داخلی

»

کتاب

نمایشنامه‌خوانی «چُلاقِ آینیشمان» برگزار شد

منبع : روابط‌ عمومی خانه هنرمندان ایران
نمایشنامه‌خوانی «چُلاقِ آینیشمان» به کارگردانی کیوان کثیریان به مدت ۳ شب؛ سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه به ترتیب ۲۲، ۲۳ و ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
نمایشنامه‌خوانی «چُلاقِ آینیشمان» برگزار شد

به گزارش لیزنا، نمایشنامه «چُلاقِ آینیشمان» نوشته‌ی مارتین مک‌دونا با ترجمه‌ی زهره جواهری و به کارگردانی کیوان کثیریان همراه با نقش‌خوانی پریسا مقتدی، شقایق مسافر، ناصر مردانی، بهرام سروری‌نژاد، اردوان زینی‌سوق، ندا کوهی، شاهرخ رحمانی، فرزین پورمحبی، معصومه نورزاد و الناز پرویز در تماشاخانه استاد انتظامی خوانده شد.

در این نمایشنامه که داستان آن در بزرگ‌ترین جزیره در خلیج گلوی ایرلند به نام آینیشمان اتفاق می‌افتد، رابرت فلاهرتی فیلمساز برجسته آمریکایی و از پیشگامان سینمای مستند و انسان‌شناسی تصویری می‌خواهد در این جزیره فیلم‌برداری کند و قصد دارد از مردمان جزیره به عنوان بازیگر استفاده کند.

در کنار این نمایشنامه‌خوانی، هر شب، یک تک‌گویی نیز اجرا شد. «قوی‌تر» نوشته‌ی آگوست استریندبرگ با نقش‌خوانی افسون افشار در شب اول و «مونولوگ» نوشته‌ی هارولد پینتر با نقش‌خوانی حمید کاظم‌زاده و طوفان مهردادیان در شب دوم و سوم اجرا شد.