کد خبر: 47994
تاریخ انتشار: یکشنبه, 28 آبان 1402 - 14:17

داخلی

»

کتابخانه ملی

از کتاب «راهنمای توصیف و فهرست‌نویسی نسخه‌های خطی» رونمایی می‌شود

منبع : لیزنا
اداره کل پژوهش کتابداری و آموزشِ معاونت پژوهش و منابع دیجیتالِ سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مناسبت سی و یکمین دوره هفته کتاب؛ مراسم رونمایی از کتاب «راهنمای توصیف و فهرست‌نویسی نسخه‌های خطی: براساس استانداردهای محتوایی بین‌المللی و فهرست نسخه‌های خطی موجود در ایران» را برگزار می‌کند.
از کتاب «راهنمای توصیف و فهرست‌نویسی نسخه‌های خطی» رونمایی می‌شود

به گزارش لیزنا، کتاب «راهنمای توصیف و فهرست‌نویسی نسخه­‌های خطی: براساس استانداردهای محتوایی بین‌المللی و فهرست نسخه‌های خطی موجود در ایران» به قلم طیبه حاج باقریان نوشته شده است. در این کتاب، عناصرِ توصیف در فهرست‌نویسی نسخه‌های خطی براساس استانداردهای محتوایی و «عناصر موجود در فهرست‌نسخه‌های خطی، تشریح شده است.

از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این اثر تالیفی می‌توان به تلفیق دو دانش: علم اطلاعات و دانش‌شناسی و نسخه‌شناسی با توجه به استاندارد RDA و انطباق تجربه و دانش اساتید حوزۀ کتابداری، فهرست‌نویسی و نسخه‌شناسی با اصول و استانداردهای محتوایی اشاره کرد.

مراسم رونمایی از این کتاب پژوهشی-کاربردی روز دوشنبه 29 آبان ماه، ساعت 13 در محل اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، واقع در بزرگراه شهید حقانی برگزار می‌شود. در این نشست تخصصی و بینارشته‌ای، دکتر سیدمهدی طاهری از اساتید رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی و از اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی ره و دکتر حبیب الله عظیمی از اساتید نسخه‌شناسی و از اعضای هیات علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درباره این کتاب صحبت خواهند کرد.