کد خبر: 38169
تاریخ انتشار: دوشنبه, 17 دی 1397 - 09:08
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

هزار مربی مهدکودک‌ در کارگاه آموزشی باشگاه‌های کتابخوانی

منبع : ستاد اطلاع‌رسانی رویداد‌های ترویج کتابخوانی
کارگاه آموزشی باشگاه‌های کتابخوانی با حضور مربیان  مهدکودک در تهران برگزار شد.
هزار مربی مهدکودک‌ در کارگاه آموزشی باشگاه‌های کتابخوانی

به گزارش لیزنا، در این کارگاه‌های آموزشی  که به همت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و سازمان بهزیستی برگزار شده است مهارت‌های  ‌ترویج‌ کتاب‌خوانی کودک و نوجوان، شناخت ادبیات و هنر کودک و نوجوان، ارزیابی کتاب‌های کودک و نوجوان، تشکیل و راه‌انداز باشگاه‌های کتاب‌خوانی و همچنین مستندسازی به مربیان مهدکودک‌ها ارائه می‌شود.

این کار‌گاه در هفت سرای محله در مناطق مختلف شمال، غرب، جنوب و مرکز تهران برای چهارصد مربی مهدکودک در روزهای پانزدهم و شانزدهم دی ماه برگزار می‌شود.

همچنین پیش‌تر هم در  فصل پاییز و آغاز دی‌ماه چند کارگاه آموزشی دیگر برای مربیان و تسهیل‌گران باشگاه‌های  کتابخوانی در مناطق مختلف تهران برگزار شده است. بر اساس این گزارش تا کنون بیش از یک هزار مربی و تسهیلگر در تهران  در این کارگاه‌‌ها حضور یافته و فعالیت‌های کتابخوانی  در باشگاه‌های مختلف کودک و نوجوان کتابخوان را پی گرفتند.

سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی از اردیبهشت‌ماه سال جاری فعالیتش  را آغاز کرده است و از نخستین دوره  تا کنون در  بیش از دو هزار  باشگاه‌‌های کتابخوانی تشکیل شده است، مجموعا دویست هزار کودک و نوجوان  در باشگاه‌های کتابخوانی سراسر کشور فعالیت می‌کنند. همه اعضاء باشگاه‌های کتابخوانی می‌توانند از یارانه پنجاه درصدی معاونت فرهنگی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خرید کتاب برخوردار شوند. رقابت‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی در چهار بخش، «بهترین فیلم موبایلی در ارتباط با کتاب»، «بهترین باشگاه کتابخوانی»، «بهترین نامه به نویسنده»، «نویسنده برتر به انتخاب باشگاه‌های کتابخوانی» برگزار می‌شود. قریب  پانزده هزار نفر علاقه‌مند به عنوان مربی و تسهیل‌گر باشگاه‌های کتابخوانی در سراسر کشور آموزش دیدند.

 

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: