کد خبر: 37830
تاریخ انتشار: دوشنبه, 19 آذر 1397 - 11:09
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

برنامه‌های گوناگون کتابخانه و موزه ملی ملک در هفته پژوهش اعلام شد

منبع : روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک
کتابخانه و موزه ملی ملک هم‌زمان با روز پژوهش و آغاز هفته پژوهش و فناوری، مجموعه‌ای از کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های تخصصی- کاربردی در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به ویژه با رویکرد موزه و کتابخانه و آیین تجلیل از پژوهشگران برتر را برگزار می‌کند.
برنامه‌های گوناگون کتابخانه و موزه ملی ملک در هفته پژوهش اعلام شد

به گزارش لیزنا،  برپایی آیین گرامی‌داشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر در روز یک‌شنبه 25 آذر 1397، سرآغاز برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری در کتابخانه و موزه ملی ملک خواهد بود. بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران سپس در دیگر روزهای هفته پژوهش تا پایان آذر، کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی- کاربردی در زمینه‌های گوناگون فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی برگزار خواهد کرد.

دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به ویژه پژوهشگران دوستدار برنامه‌های تخصصی در زمینه موزه و کتابخانه می‌توانند با حضور در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در گستره نسخه‌های خطی، از این برنامه‌ها بهره بگیرند. کتابخانه و موزه ملی ملک، هریک از برنامه‌ها را جداگانه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کتابخانه و موزه ملی ملک، یادگار حاج حسین آقا ملک، زمین‌دار و فرهنگ‌دوست بزرگ ایران به شمار می‌آید که این گنجینه را پس از گردآوری و پایه‌گذاری، در ششم آبان 1316 خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرده است تا همگان جاودانه از آن بهره بگیرند. این گنجینه بزرگ در هشت دهه گذشته همواره پایگاهی شایسته برای پژوهشگران، اندیشمندان، هنرجویان و گردشگران بوده است. ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک اکنون در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» جای گرفته است و از همگان میزبانی می‌کند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: