کد خبر: 37968
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 05 دی 1397 - 14:05

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

مشاور وزیر بهداشت مطرح کرد:

پیگیری علت فوت مسئول کتابخانه مرکزی همدان به دستور وزیر بهداشت/قصور باشد برخورد می کنیم

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
مشاور وزیر بهداشت، از پیگیری علت فوت رئیس کتابخانه مرکزی همدان به هنگام زایمان در بیمارستان بوعلی، به دستور وزیر خبر داد.
پیگیری علت فوت مسئول کتابخانه مرکزی همدان به دستور وزیر بهداشت/قصور باشد برخورد می کنیم

به گزارش لیزنا، به نقل از مهر عباس زارع نژاد مشاور وزیر بهداشت گفت: به دنبال خبر فوت سیده منصوره حسینی شعار رئیس کتابخانه مرکزی همدان، وزیر بهداشت دستور پیگیری علت فوت را صادر کرد.

وی با اشاره به اعزام یک تیم از معاونت درمان وزارت بهداشت به همدان، افزود: منتظر اعلام نظر پزشکی قانونی هستیم که در صورت قصور، برخورد لازم صورت بگیرد.

مشاور وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که هنوز جوابی از پزشکی قانونی دریافت نکرده ایم، ادامه داد: ما نمونه ها را به پزشکی قانونی داده ایم و تیم اعزامی به همدان نیز مشغول بررسی علت فوت هستند.

زارع نژاد با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت در مرگ و میر نوزادان و مادران کوتاه نمی آید، تصریح کرد: قطعا اگر قصوری صورت گرفته باشد، به شدت برخورد خواهد شد.

گفتنی است علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در نامه ای به وزیر بهداشت، خواستار بررسی علت فوت سیده منصوره حسینی شعار رئیس کتابخانه مرکزی همدان، در هنگام زایمان در بیمارستان بوعلی، شده بود.

در قسمتی از این نامه آمده است: «حقیر نه صلاحیت ورود در مسائل پزشکی را دارم و نه صلاحیت داوری در این موضوع، اما به عنوان یکی از آحاد جامعه احساس می کنم اگر به این نوع حوادث رسیدگی دقیق و جدی نشود هم جان عزیزان این سرزمین همچنان در خطر خواهد ماند و هم اعتماد مردم از عملکرد دستگاه های تخصصی سلب می شود

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: