کد خبر: 39442
تاریخ انتشار: سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 - 14:19

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

پویش «بهار مهربانی» در کتابخانه‌های عمومی لرستان

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان
کتابخانه‌های عمومی استان لرستان میزبان پویش «بهار مهربانی» با هدف جمع‌آوری کتاب و اسباب بازی برای کودکان مناطق سیل زده، شدند.
پویش «بهار مهربانی» در کتابخانه‌های عمومی لرستان

به گزارش لیزنا، کتابخانه‌های عمومی استان لرستان با هدف جمع‌آوری و ارسال بسته‌های فرهنگی در قالب کتاب و اسباب‌بازی برای کودکان مناطق سیل‌زده و پرکردن اوقات فراغت آن‌ها، میزبان طرح پویش «بهار مهربانی» شدند.

در این راستا مجموعه‌ای از اقلام فرهنگی شامل کتاب، اسباب‌بازی و لوازم التحریر توسط کارکنان اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بروجرد، کتابداران و اعضای کتابخانه عمومی شهید صارمی این شهرستان به مناطق سیل‌زده اهدا شد.

همچنین مراسم «بهار مهربانی» به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرم آباد با حضور سرپرست و جمعی از کتابداران اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرم آباد، کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان  و جمعی از معلمان و دانش‌آموزان در پارک امام حسین (ع) این شهرستان برگزار شد. مسابقه نقاشی با موضوع سیل و بلایای طبیعی و قصه‌گویی برای کودکان از بخش‌های عمده این مراسم بود که با استقبال حاضرین مواجه شد و در پایان نیز شرکت‌کنندگان کمک‌های فرهنگی خود شامل لوازم التحریر، کتاب و اسباب‌بازی را جهت ارسال به مناطق سیل‌زده استان اهدا کردند.

در شهرستان چگنی نیز پویش بهار مهربانی به همت اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در پارک زیتون برگزار شد و طی آن کودکان شهر سراب‌دوره ضمن اهدای کتاب و اسباب‌بازی به کودکان سیل‌زده، به نقاشی با موضوع ایمنی در برابر سیل پرداختند.

همچنین در شهرستان کوهدشت ایستگاه نقاشی «بهار مهربانی» به همت اداره کتابخانه‌های عمومی و با همکاری ادارات آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان، با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم طهماسبی، امام جمعه شهرستان کوهدشت؛ عزت جعفری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ نعمت اله رشیدیان، رئیس اداره ورزش و جوانان؛ جواد رفیعیان، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ مرتضی خدایگان، رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ عیسی طولابی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کوهدشت و جمعی از فرهنگیان، دانش آموزان و عموم مردم در پارک شهدای گمنام کوهدشت برگزار شد. قصه‌گویی، نقاشی با موضوع خسارت‌های سیل، چگونگی امدادرسانی به سیل‌زدگان و اهدای اسباب‌بازی، عروسک، کتاب و لوازم التحریر به کودکان سیل‌زده از برنامه‌های این مراسم بود.

برپایی ایستگاه مسابقه نقاشی در شهرستان دلفان از دیگر برنامه‌های فرهنگی در راستای برگزاری پویش بهار مهربانی در استان بود که به همت اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در پارک شهر نورآباد برگزار شد.

گفتنی است، پویش بهار مهربانی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با هدف پرکردن اوقات فراغت کودکان آسیب دیده در مناطق سیل‌زده در حال برگزاری است. علاقمندان می‌توانند هدایای فرهنگی خود همچون کتاب، اسباب‌بازی، لوازم التحریر و ... را به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی محل سکونت خود تحویل دهند تا هدایای ارسالی پس از جمع‌آوری، به مناطق سیل‌زده ارسال شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: