کد خبر: 39853
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 29 خرداد 1398 - 09:22
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

آیین افتتاحیه نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌ها برگزار شد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران
نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور ۵۶ کتابدار کار خود را آغاز کرد.
آیین افتتاحیه نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌ها برگزار شد

 به گزارش لیزنا؛ اختتامیه اولین جشنواره ملی قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور هادی آشتیانی مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سکینه خاتون مهدیان پور مشاور معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتاب‌خوانی نهاد کتاب‌خانه‌های کشور، آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران، کتابداران منتخبین جشنواره و دانش‌آموزان کار خود را ۹ صبح در ساری آغاز کرد.

در این جشنواره ۵۶ نفر از کتابداران برگزیده کشور با حضور ۹ کتابدار آقا و ۴۷ کتابدار خانم از ۳۱ استان کشور در اجراهای مقدماتی و منطقه‌ای به مدت سه روز باهم به رقابت می‌پردازند که از صبح دیروز مراسم استقبال و پذیرش از قصه‌گویان آغاز و شب گذشته در مراسم قرعه‌کشی ترتیب قصه‌گویی به مدت سه روز انجام شد.

در ابتدای مراسم افتتاحیه جشنواره ملی قصه‌گویی مراسم آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران ضمن خیرمقدم به داوران، قصه‌گویان، کتابدار و سفیران کتاب، ترویج قصه‌گویی را به‌عنوان ابزاری تربیتی و فرهنگی در کتابخانه‌ها دانست، گفت: شناسایی کتابداران قصه‌گو و ارزیابی میزان توانمندی و مهارت‌های آنان، سنجش مهارت‌ها و کارآمدی کتابداران در امر قصه‌گویی و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی از اهداف جشنواره است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران به‌ضرورت آموزش و تقویت مهارت‌های قصه‌گویی اشاره کرد، افزود: قصه‌گویی در انتقال مفاهیم آموزشی و تربیتی در کودکان و نوجوانان به‌منظور توسعه و ترویج این واسطه فرهنگی اصیل مؤثر است.

ولی پور از حامیان جشنواره نیز تقدیر کرد و گفت: همه در کنار ما ایستادند تا جشنواره به‌خوبی اجرا شود.

گفتنی است نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور روز سه‌شنبه ۲۸ خردادماه با مراسم افتتاحیه در مجمتع رفاهی- اقامتی بهزیستی واقع در فرح آباد ساری کار خود را آغاز کرد و روز پنج شنبه ۳۰ خردادماه با معرفی و تقدیر از برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: