کد خبر: 39957
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 20 تیر 1398 - 14:16
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

«کوله کتاب» به روستای شاه میلرزان تالش رسید

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان
با همکاری جمعی از  فعالان فرهنگی شهرستان تالش، صدها عنوان کتاب در قالب طرح «کوله کتاب» به دست اهالی روستای ییلاقی شاه میلرزان تالش رسید.
«کوله کتاب» به روستای  شاه میلرزان تالش رسید

 به گزارش لیزنا، به منظور تسهیل دسترسی به کتاب در مناطق فاقد کتابخانه، طرح «کوله کتاب» خرداد ماه ۱۳۹۸ به همت اداره کتابخانه های عمومی تالش و با همکاری جمعی از فعالان فرهنگی این شهرستان،‌ در روستای ییلاقی شاه میلرزان تالش اجرا شد.

این روستا در فاصله ۲۵ کیلومتری شهرستان تالش، در بخش خطبه‌سرا واقع شده و فاقد کتابخانه عمومی است. با اجرای طرح «کوله کتاب» ۱۰۰ عنوان کتاب در موضوعات متنوع علمی، تخیلی، داستانی، تاریخی، مذهبی و اجتماعی در دسترس علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در این منطقه قرار گرفت.

گفتنی است، طرح «کوله کتاب» طی سه سال گذشته با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان و انجمن حامی و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج، هلال احمر و نیروهای مردمی علاقه‌مند به فعالیت‌های فرهنگی در مناطق کوهستانی، روستایی و فاقد کتابخانه‌ بیش از ۵۰ منطقه در شهرستان‌های رشت، لاهیجان، لنگرود، شفت، رضوانشهر و رودبار برگزار شده است. با اجرای این طرح در این مدت،‌ بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب در موضوعات متنوع در دسترس علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی قرار گرفته است.

«کوله کتاب» به‌زودی در سایر مناطق استان گیلان از جمله مناطق روستایی شهرستان‌ های املش و تالش نیز اجرا خواهد شد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: