کد خبر: 46133
تاریخ انتشار: یکشنبه, 09 مرداد 1401 - 13:30

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

نمایشگاه آثار خوشنویسی «گلاب اشک» افتتاح شد

منبع : لیزنا
نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد علی اکبر رضوانی با عنوان «گلاب اشک» به مناسبت ماه محرم و ایام شهادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در نگارخانه موزه مرکزی آستان قدس رضوی گشایش یافت.
نمایشگاه آثار خوشنویسی «گلاب اشک» افتتاح شد

به گزارش لیزنا، علی‌اکبر رضوانی در حاشیه برگزاری این نمایشگاه با معرفی کارنامه هنری 30 ساله خود، متون خطاطی شده را به مناسبت روز بزرگداشت شاعر مرثيه سراي سده 10 ق كمال‌الدين علي محتشم كاشاني، منتخبی از اشعار وی عنوان کرد که محتوایی چون دلاوری‌های حضرت عباس(ع)، علی‌اکبر(ع) و علی‌اصغر(ع) را در بردارد.

در این نمایشگاه 48 اثر از این هنرمند خطاط در قالب خط شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته شده است که توسط فاطمه رضوانی هنرمند تذهیب کار، به هنر تذهیب آراسته شده است.

از آثار هنر خوشنویسی استاد علی اکبر رضوانی تاکنون 4 نمایشگاه با محوریت محرم، عاشورا و اربعین در نگارخانه موزه مرکزی به نمایش درآمده است.

این هنرمند در نمایشگاه‌های گروهی متعددی در عرصه ملی و بین‌المللی شرکت داشته و آثار وی تا کنون طی 32 نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از کشور به نمایش در آمده است.

نمايشگاه آثار خوشنويسي شكسته نستعليق استاد علي‌اكبر رضواني در محل  نگارخانه موزه رضوي واقع در صحن كوثر از 8 الی 20 مرداد ماه برای بازدید علاقه‌مندان دایر خواهد بود.