کد خبر: 41833
تاریخ انتشار: شنبه, 24 خرداد 1399 - 00:14

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

از سامانه جدید کتابخانه‌های دانشگاه شهید بهشتی رونمایی شد

منبع : روابط عمومی کتابخانه مرکزی دانشگاه شهید بهشتی
مراسم رونمایی از سامانه جدید کتابخانه‌های دانشگاه شهید بهشتی با حضور دکتر بابک شکری، معاونت پژوهشی این دانشگاه برگزار شد.
از سامانه جدید کتابخانه‌های دانشگاه شهید بهشتی رونمایی شد

به گزارش لیزنا، مراسم رونمایی از نرم‌افزار جدید کتابخانه‌ای دانشگاه شهید بهشتی  با حضور دکتر بابک شکری (معاونت پژوهشی دانشگاه)، دکتر محمدرضا نبید (رئیس مرکز نشر آثار علمی دانشگاه شهید بهشتی) و مسئولین کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید بهشتی و شرکت مریوطه  ساعت 10 صبح روز چهارشنبه مورخ 21  خرداد ماه 1399 در سالن کنفرانس این واحد برگزار شد.

در ابتدا دکتر رائد فریدزاده (رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد) ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران در جمع، به علت انتخاب این نرم‌افزار جهت همسویی برای تبادل اطلاعات با سایر نهادها و موسسات از جمله دانشگاه‌های سراسر کشور، کتابخانه مجلس، کتابخانه ملی اشاره کرد.

دکتر فریدزاده دلیل دیگر انتخاب این نرم‌‍‌افزار را مساله مهم دیجیتال‌سازی (که به ویژه با دوران کرونا متوجه شدیم که این منابع بیش از پیش مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد) بیان کرد. رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد همچنین در ارتباط با اهمیت سازماندهی منابع مرکز موزه و اسناد و در نظر گرفتن این اهم در انتخاب نرم‌افزاری با کارایی بالا برای مرکز اشاره کرد.

وی در پایان بر همدلی کارشناسان کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید بهشتی و شرکت پارس آذرخش جهت امر مهم کانورت اطلاعات و چک نمودن اطلاعات وارد شده در نرم‌افزار جدید تاکید کرد.

سپس معاونت پژوهشی دانشگاه دکتر شکری به اهمیت این کار و همچنین پیگیری‌های دانشگاه برای زمان دقیق رونمایی از نرم‌افزار اشاره کرد.

مهندس امیر عالم‌زاده ( مدیر عامل شرکت) و همچنین مهندس علیرضا اداوی (مدیر توسعه کسب و کار شرکت) در ارتباط با سامانه و روندکار تغییر نرم‌افزار دانشگاه شهید بهشتی توضیحاتی را ارائه کردند.

شایان ذکر است در این جلسه، دکتر محسن حاجی زین‌العابدینی (رئیس کتابخانه‌های دانشگاه)، دکتر کیوان جورابچی (رئیس مرکز موزه و اسناد دانشگاه) حضور داشتند.

در انتهای مراسم به رسم یادبود مسئولین مربوطه (دانشگاه شهید بهشتی و شرکت) بر لوح به رسم یادبود امضاء کردند.