کد خبر: 40698
تاریخ انتشار: یکشنبه, 08 دی 1398 - 15:33

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

رونمایی از سامانه همراه مدیریت منابع پژوهشی «به‌پژوه» دانشگاه علامه طباطبائی

منبع : لیزنا
از سامانه همراه مدیریت منابع پژوهشی «به‌پژوه» دانشگاه علامه طباطبائی و  پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی رونمایی شد.
رونمایی از سامانه همراه مدیریت منابع پژوهشی «به‌پژوه» دانشگاه علامه طباطبائی

به گزارش لیزنا، هم‌زمان با برگزاری آیین گرامیداشت هفته پژوهش، از سامانه همراه مدیریت منابع پژوهشی «به‌پژوه» دانشگاه علامه طباطبائی و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی رونمایی شد. این سامانه از سوی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه و با همکاری پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برای مدیریت منابع پژوهشی به ویژه در بافت جامعه دانشگاهی کشور، و دیگر مراکز پژوهشی راه‌اندازی شده است.

هدف از توسعه این خدمات، افزون بر افزایش دسترسی به منابع و خدمات کتابخانه دیجیتالی دانشگاه، امکان دسترسی یکپارچه به محتوای تمامی کتابخانه‌های دانشگاهی ایران به صورت پیوسته همانند یک درگاه عمودی، امکان انتشار بروندادهای علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فروش پیوسته آنها (نشر الکترونیکی)، قابلیت دسترس‌پذیرسازی جزوات و دیگر منابع آموزشی اساتید از طریق پروفایل‌های اختصاصی و تنظیم دسترسی دانشجویان مخاطب به این منابع، قابلیت جستجو و مرور محتوای دیگر سامانه‌های نشر الکترونیکی و کتابخوان مانند کتابراه، پاتوق، و جز آن به صورت یکپارچه و در محیط به‌پژوه، مدیریت منابع اطلاعاتی در فرایند پژوهش با تامین ابزارهای مورد نیاز پژوهشگران، امکان شخصی‌سازی منابع و خدمات متناسب با نیازهای پژوهشگران و جز آن، از مهمترین قابلیت‌های سامانه به‌پژوه است.

کاربران و پژوهشگران گرامی برای دریافت این سامانه همراه می‌توانند به سیستم کتابخانه دیجیتالی دانشگاه به نشانی اینترنتی http://d-lib.atu.ac.ir  مراجعه نموده، و نسبت به دانلود آن اقدام نمایند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: