کد خبر: 37972
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 05 دی 1397 - 15:13
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

اخبار کتابخانه ملی

سازمان اسناد و کتابخانه ملی اسناد خانه سینما را دیجیتالیزه می کند

منبع : روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی
مدیرکل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دیدار با مدیرعامل خانه سینما برروی مقدمات دیجیتالی کردن اسناد خانه سینما تفاهم کردند.
سازمان اسناد و کتابخانه ملی اسناد خانه سینما را دیجیتالیزه می کند

به گزارش لیزنا، حامد ایرانشاهی، مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی با منوچهر شاهسواری، مدیر عامل خانه سینمای ایران دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار ایرانشاهی، در مورد دیجیتال سازی اسناد دیداری و شنیداری موجود در مخازن آرشیوی با همکاری مجموعه خانه سینما و سازمان سینمایی بحث و تبادل نظر کرد.

وی همچنین از تمایل آرشیو ملی ایران برای تعمیق هر چه بیشتر روابط با هنرمندان و اصحاب هنر و فرهنگ سخن به میان آورد و خواهان حضور هنرمندان  مطرح کشور در این مجموعه شد.

مدیر کل خدمات آرشیوی حضور سینماگران را در آرشیو ملی موجب شناساندن بیشتر این مجموعه در اذهان عمومی دانست و به فرهنگ سازی در این خصوص اشاره کرد.

شاهسواری مدیر عامل خانه سینمای ایران نیز ضمن استقبال از مطالب عنوان شده از امکان این مجموعه جهت تشکیل کمپین تبلیغاتی معرفی آرشیو ملی ایران با حضور چهره های مطرح فرهنگی خبر داد.

او ابراز آمادگی کرد که به زودی اسناد و مکاتبات خانه سینما و همچنین اسناد دیداری و شنیداری موجود در این مجموعه را به آرشیو ملی ایران منتقل نماید.

در انتها مقرر شد ضمن بازدید مدیران این مجموعه از سازمان اسناد و کتابخانه ملی  دو طرف با انعقاد تفاهم نامه ای شرایط را برای همکاری هر چه بیشتر محیا کنند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: