کد خبر: 36869
تاریخ انتشار: شنبه, 17 شهریور 1397 - 11:13
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

نقد و بررسی «دیالوگ» در شهر کتاب

منبع : روابط عمومی شهر کتاب
نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۲۰ شهریور ماه سال جاری به نقد و بررسی کتاب «دیالوگ» اختصاص دارد که با حضور غلامرضا شهبازی، امیر مازیار و مژده ثامتی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار خواهد شد.
 نقد و بررسی «دیالوگ» در شهر کتاب

 به گزارش لیزنا، به تازگی کتاب «دیالوگ» نوشته‌ی پیتر وُمَک با ترجمه‌ی مژده ثامتی به همت نشر سینا منتشر شده که مولف در این کتاب به طور موجز و مشخص به وجوه مختلف دیالوگ می‌پردازد.

دیالوگ مفهومی مهم و چند وجهی است. هم گونه‌ای فلسفی و کهن است و هم از مولفه‌های قالب درام و رمان. هم الگویی برای ارتباط نویسنده و خواننده است و هم مدخلی نظری به ماهیت زبان. دیالوگ در تمام این قالب‌ها با «ادبیات» سر و کار دارد و تجرد و تحجر متن مکتوب را با تعامل سیال گفت‌وگو، بر هم می‌زند.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۲۰ شهریور ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «دیالوگ» اختصاص دارد که با حضور غلامرضا شهبازی، امیر مازیار و مژده ثامتی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: