کد خبر: 37850
تاریخ انتشار: شنبه, 24 آذر 1397 - 14:05
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

نامه دبیرکل نهادکتابخانه ها به وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به مرگ منصوره حسینی شعار

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
علیرضا مختارپور دبیرکل نهادکتابخانه های عمومی، در نامه ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار رسیدگی فوری به مرگ سیده منصوره حسینی شعار، رییس کتابخانه مرکزی همدان شد.
نامه دبیرکل نهادکتابخانه ها به وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به مرگ منصوره حسینی شعار

 به گزارش لیزنا، در پی مرگ سیده منصوره حسینی شعار، رییس کتابخانه مرکزی همدان، در هنگام زایمان در بیمارستان بوعلی، دبیرکل نهاد در نامه ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار رسیدگی فوری به این واقعه و تهیه دستورالعمل های لازم برای جلوگیری از تکرار این نوع حوادث شد.


متن این نامه بدین شرح است:

برادرگرامی جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با اهداء سلام و احترام
روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۹/۲۱ خانم دکتر منصوره حسینی شعار رییس جوان کتابخانه مرکزی همدان در اولین زایمان خود در بیمارستان بوعلی همدان جان سپرد.
همراهان آن مرحومه بیان داشته اند که در هنگام اقدام متصدیان درمان برای تزریق دارویی خاص مکرراً به آنها تذکر داده اند که بیمار حساسیت دارویی دارد اما متصدیان پس از تماس با پزشک مربوطه و تأکید وی دارو را تزریق کرده و بلافاصله بیمار به کما رفته و بعد از ساعتی از دنیا می رود.
امروز، نوزادی در میان ما نفس می کشد که حتی یک ساعت در آغوش مادر آرام نگرفته است و همسری که نمی داند با این مصیبت چه کند و خانواده ای مغموم و همکاران نهاد کتابخانه های عمومی کشور سوگوار و محزون.
حقیر نه صلاحیت ورود در مسائل پزشکی را دارم و نه صلاحیت داوری در این موضوع، اما به عنوان یکی از آحاد جامعه احساس می کنم اگر به این نوع حوادث رسیدگی دقیق و جدی نشود هم جان عزیزان این سرزمین همچنان در خطر خواهد ماند و هم اعتماد مردم از عملکرد دستگاه های تخصصی سلب می شود.
در گذشت جانسوز همکار عزیز ما اولین ضایعه از این نوع نبود اما استدعا دارم کاری کنید که ان شاء الله آخرین حادثه از این نوع باشد.
جا دارد از اقدام دادستان محترم همدان در دستور فوری برای رسیدگی به این حادثه قدردانی کنم اما اگر حضرتعالی علاوه بر دستور تشکیل هیأت رسیدگی به این واقعه، دستور تهیه دستورالعمل های لازم برای رعایت همه جانبه اقدامات پزشکی در موارد مشابه را نیز صادر کنید، ان شاء الله هرگز شاهد تکرار این نوع حوادث نباشیم.
استدعا دارم برای تسکین آلام خانواده آن مرحومه و جامعه کتابداری دستور دهید نسبت به مراحل بررسی و نتایج آن اطلاع رسانی عمومی صورت گیرد. قبلاً سپاسگزارم.
و من الله التوفیق
علیرضا مختارپور
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور

بهار
|
Iran
|
1397/09/28 - 13:30
0
4
واقعا این سوگ در کلام و سخن نمی گنجه. خواهش می کنم همه آن کسانیکه امکان پیگیری این موضوع رو دارند لطفا پیگیری بفرمایند هرچند دردی از اون خانواده داغدیده دوا نمیکنه اما شاید کمک کنه برای پیشگیری از بروز مجدد چنین فجایعی.
کاظم حافظیان رضوی
|
iran
|
1397/09/26 - 17:13
0
4
برای همکار عزیز کتابدار طلب غفران الهی و به خانواده محترم ایشان و جامعه کتابداری تسلیت واز دبیر کل محترم نهاد که پیگری مورد را رسانه ای و در دستور کار قرار داده اند سپاسگزاری می نمایم.
کتابدار
|
Iran
|
1397/09/26 - 11:03
0
9
سلام به خاطر نوزادی که یک ساعت در اغوش مادر نبود پیگیر روشن شدن علت مرگ همکارمان شوید
دوست داغدار
|
Iran
|
1397/09/25 - 09:09
1
15
با سلام
از پيگيريهاي دبيركل ارجمند و همينطور خانم دكتر زارعي مدير كل گرامي استان همدان براي روشن شدن علت فوت ناگهاني خانم دكتر حسيني شعار سپاسگزارم
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: