کد خبر: 38222
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 19 دی 1397 - 12:06
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شهر اراک استان مرکزی برگزار شد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی
کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در کتابخانه امام خمینی(ره) شهر اراک با حضور جمعی از شهروندان، برگزار شد.
کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شهر اراک استان مرکزی برگزار شد

به گزارش لیزنا، کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با هدف آموزش و شناخت تهدیدات و مخاطرات فضای مجازی با حضور جمعی از اهالی منطقه کرهرود شهر اراک در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) برگزار شد.

الهام امانی، مسئول کتابخانه امام خمینی(ره) گفت: یکی از مسائلی که در انتخاب موضوع کارگاه های آموزشی در سطح جامعه باید به آن توجه کافی شود، منکرات رایج در جامعه است. منکراتی که اگر از آنها جلوگیری نشود، به صورت ناباورانه ای، بنیاد خانواده‌ها را نابود خواهد کرد.

امانی افزود: متاسفانه روند ابتذال نوجوانان و خانواده‌ها با تبلیغات عوام فریب در شبکه‌های اجتماعی بیگانه در حال گسترش است و در مقابل شبکه‌های اجتماعی امن و داخلی کشور با تبلیغات منفی از طرف معاندان و دشمنان نظام اسلامی مواجه شده اند.

وی ادامه داد: در پی این احساس نیاز و نبود اطلاعات مفید و ضروری در خصوص آسیب‌های شبکه‌های مجازی، کارگاه آموزشی با همکاری پلیس فتا در کتابخانه منطقه کرهرود برگزار شد

مسئول کتابخانه امام خمینی(ره) گفت: در این کارگاه ستوان حامد راهزانی، کارشناس نیروی انتظامی مواردی از قبیل چگونگی دسترسی سودجویان و هکرها به اطلاعات تلفن های همراه، سرویس رد گیری و مکان یابی و همچنین نحوه جلوگیری از دسترسی سودجویان به دوربین تلفن همراه به خانواده‌ها آموزش داده شد.

وی خاطرنشان کرد: در پایان نیز کارشناس نیروی انتظامی به ارائه چند راهکار به والدین در زمینه فعالیت سالم فرزندان در شبکه های مجازی پرداخت.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: