کد خبر: 38858
تاریخ انتشار: شنبه, 04 اسفند 1397 - 11:46

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

اهدای بیش از ۲۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان البرز

منبع : روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی البرز
 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز از اهدای بیش از ۲۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان البرز خبر در طرح اهدای کتاب داد.
اهدای بیش از ۲۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان البرز

به گزارش لیزنا، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اعلام این خبر گفت: با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ اهدای کتاب، تقویت مخازن و قفسه کتابخانه‌های عمومی، ایجاد ارتباط بیشتر با کتابخانه‌ها و معرفی هر چه بیشتر آن‌ها به عموم مردم، جشنواره اهدای کتاب در استان البرز برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی در ادامه افزود: این جشنواره در آبان ماه و با شعار «کتابخانه بهتر با یک کتاب بیشتر» کار خود را آغاز و تا ۳۰ آذرماه تمدید شد که در این بازه ‌زمانی و با همکاری سازمان پسماند شهرداری کرج، اداره کل پست، شهرداری کرج و نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز، تعداد ۲۰ هزار جلد کتاب توسط عموم مردم فرهنگ دوست و مسئولین به کتابخانه‌های عمومی استان البرز اهدا شد.

هراتی ضمن تقدیر از این مشارکت همگانی بیان داشت: فرهنگ‌سازی اهدای کتاب‌های مفید موجود در منازل و ادارات جهت استفاده عموم شهروندان و اعضای کتابخانه‌های عمومی، غنی‌سازی منابع کتابخانه‌ها و ایجاد امکان دسترسی همه علاقمندان به کتاب و منابع خواندنی از جمله دستاوردهای این سنت حسنه است.

وی با اشاره به اینکه کتاب‌های بسیاری در منازل و ادارات هستند که بعد از یکبار مطالعه بدون استفاده مانده‌اند خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های عمومی می‌توانند زمینه استفاده عموم مخاطبان را از این منابع ارزشمند فراهم کنند به صورتی که این منابع، پس از تایید توسط کارشناس منابع در کتابخانه‌های عمومی ثبت و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهند گرفت.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: