کد خبر: 39580
تاریخ انتشار: شنبه, 14 ارديبهشت 1398 - 15:24

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

با حضور دبیرکل کتابخانه‌های عمومی کشور:

آیین کتابخانه‌ای «یزد پایتخت کتاب ایران» در نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد
با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و جمعی از مسئولان استان یزد، آیین کتابخانه‌ای «یزد؛ پایتخت کتاب ایران» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.
آیین کتابخانه‌ای «یزد پایتخت کتاب ایران» در نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد

 به گزارش لیزنا، در این ویژه برنامه که عصر پنجشنبه 12 اردیبهشت توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی؛ مهدی رمضانی و هادی ناصری طاهری، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی و مدیرکل روابط عمومی این نهاد؛ محمد جوهرچی، مدیرکل پروهش و نوآوری نهاد؛ اصغر گودرزی، مدیرکل توسعه کتابخانه‌های نهاد؛ علی غیاثی، مدیرکل استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ زهرا عابدیدینی، مشاور رئیس سازمان امور اجتماعی کشور؛ سیدمحمد رستگاری، فرماندار یزد؛ ونوس عامری و محمد عباسی، اعضای شورای شهر یزد؛ مجید جوادیان‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛ رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های استان؛ عباسعلی دانافر، مدیرکل آموزش و پرورش استان؛ علیرضا جلالی، مشاور مدیرکل آموزش و پرورش؛ داود پاک طینت، سرپرست دفتر اسناد و کتابخانه ملی در یزد و فرهاد حسن‌زاده و بابک نیک‌طلب، از نویسندگان برجسته کشوری حضور داشتند.

اجرای نمایشنامه‌خوانی توسط جمعی از اعضای نابینای کتابخانه امام علی(ع) یزد و قصه‌گویی یکی از کتابداران یزدی از جمله برنامه‌های این آیین بود.

در بخش دیگری از این برنامه نیز بهروز رضوی، گوینده یزدی و پیشکسوت رادیو و تلوزیون به خوانش بخش‌هایی از کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» مرحوم مهدی آذریزدی در قالب طرح «یک داستان تازه؛ یک استکان چای تازه» پرداخت.

علی درستکار، مجری یزدی صدا و سیما نیز در این مراسم یکی از داستان‌های کتاب «قصه‌های من و ننه آغا» نوشته مظفر سالاری را با گویش یزدی برای حاضران قرائت کرد.

در پایان این مراسم نیز با تقدیم هدایایی فرهنگی، از دو مجری و گوینده توانمند یزدی تقدیر شد.

 

 

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: