کد خبر: 48660
تاریخ انتشار: شنبه, 22 ارديبهشت 1403 - 14:14

داخلی

»

کتاب

رئیس جمهور از سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کرد

منبع : ستاد خبری سی‌و‌پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
رئیس‌جمهور صبح امروز (۲۲ اردیبهشت) برای بازدیدی ۲ ساعته از غرفه‌های مختلف نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلی امام خمینی(ره) حضور یافت.
رئیس جمهور از سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کرد

به گزارش لیزنا، آیت‌الله رئیسی با همراهی محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمدوند، رییس سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و علی رمضانی، قائم مقام و سخنگوی این نمایشگاه، روز شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ از نمایشگاه بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل ناشران و غرفه‌داران قرار گرفت.

وی در این بازدید به غرفه‌های انتشارات مختلف سر زد و در گفت‌وگو با غرفه‌داران، جدیدترین کتاب‌های انتشارات‌شان را مورد بررسی قرار داد.

 رییس‌جمهور در بازدید از غرفه مکتب حاج قاسم بر ارائه مطلوب کتاب‌هایی که نویسندگان مختلف درباره حاج قاسم نوشته‌اند، تاکید کرد.

 آیت‌الله رئیسی در بازدید از غرفه فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده بودند گفت‌وگو کرد و به مناسبت روز دختر، تسبیحی به دختر این خانواده اهدا کرد.

 رئیس دولت سیزدهم در بازدید از «غرفه کاغذ ایرانی» گفت: خودکفایی کشور در تولید کاغذ از موفقیت‌های بزرگ و بسیار ارزشمند است‌ که باید ادامه پیدا کند. 

 «انتشارات انقلاب اسلامی»، «دارالکتب اسلامیه»، «سدید»، «مکتب حاج قاسم»، «کتابستان معرفت»، «آموت»، «سایان»، «حماسه یاران»، «حوزه علمیه خراسان»، «کاغذ ایرانی» و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور  از جمله غرفه‌هایی بود که رئیس جمهور از آنها بازدید کرد.

سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «بخوانیم و بسازیم» از ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در محل مصلی امام خمینی(ره) به شکل حضوری و در سامانه ketab.ir به صورت مجازی برگزار می‌شود.