کد خبر: 41323
تاریخ انتشار: دوشنبه, 12 اسفند 1398 - 04:26

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

مرکز اطلاع‌رسانی کروناویروس در الزویر

منبع : لیزنا
الزویر در مرکز اطلاع‌رسانی کروناویروس جدیدترین اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.
مرکز اطلاع‌رسانی کروناویروس در الزویر

به گزارش لیزنا، این روزها موضوع کرونا ویروس تمام دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده و متاسفانه جان بسیاری از مردم جهان را گرفته است. برای جلوگیری از شیوع آن، دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی سازمان بهداشت جهانی  و مراکز ذی‌صلاح تهیه و اطلاع‌رسانی شده است.

متاسفانه هر روز شاهد این هستیم، این ویروس افسار گسیخته، بسیاری از مردم جهان را مبتلا کرده و می‌کند. با همه این احوال نقاط روشنی هم وجود دارد که می‌توان به آنها امیدوار بود. این است که محققان و دانشمندان بسیاری در سراسر دنیا مشغول تحقیقات برای کشف واکسن و دارو برای درمان این بیماری هستند. پس دسترسی آسان به آخرین تحقیقات، برای این محققان بسیار حیاتی است. دسترسی به اطلاعات معتبر و مستند برای مردم، موجب کاهش سردرگمی، اضطراب و ترس و افزایش اطمینان خواهد شد.

با توجه به مقدمه بیان شده، به تازگی ناشر الزویر (Elsiever)، امکان دسترسی رایگان به بیش از ۲۵۰۰ مقاله را فراهم کرده‌است. این مقالات مهمترین تحقیقات در مورد ویروس Coronavirus Disease 2019 (COVID-19)  و ویروس های مرتبط را شامل می‌شود. لذا به محققان این امکان را می‌دهد تا به راحتی به آخرین تحقیقات در این زمینه دسترسی یابند. جالب است تحقیقات در زمینه ویروس‌های کرونا از ۱۹۹۶ (۲۱ مقاله) در حال انجام است.

همچنین الزویر مرکزی را با عنوان    Novel Coronavirus Information Center تاسیس کرده است. این مرکز به همه مردم این امکان را می‌دهد تا به آخرین اطلاعات دسترسی یافته و از مطالب مشاوره‌ای متخصصان استفاده کنند. در این وبگاه  می‌توانید به مقالات مجلات، فصول کتاب، تحقیقات اولیه، اطلاعات بالینی، کشف دارو  و اخبار در مورد ویروس کرونا دسترسی یابید.

در ایران نیز پارک‌های علم و فناوری در این راستا در تلاش هستند که معرفی آن‌ها در سایت آجیل پژوهش انجام می‌شود.

 

تهیه و تنظیم: دکتر مریم اسدی