کد خبر: 48665
تاریخ انتشار: یکشنبه, 23 ارديبهشت 1403 - 08:49

داخلی

»

کتابخانه ملی

«کارستان هنر ایرانی» درکتابخانه ملی رونمایی می شود

منبع : لیزنا
کتاب «کارستان هنر ایرانی» گزیده‌ای نفیس از شاخص‌ترین آثار هنرهای کتاب‌آرایی از مجموعه نسخ خطی، کتاب‌های چاپ سنگی و اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رونمایی می‌شود.
«کارستان هنر ایرانی» درکتابخانه ملی رونمایی می شود

به گزارش لیزنا، این اثر در بردارنده خوشنویسی، نقاشی ایرانی، تذهیب، تشعیر و تجلید در پنج بخش نسخه‌ها، مرقع‌ها، قطعه‌ها، طومارها و سندهاست. بخش خطی کتاب، بسیار غنی و شامل ۵۳ نسخه نفیس، ۳۱ اثر از ۱۳مرقع، ۵۸ قطعه، ۳ طومار و ۱۰ سند است.

این کتاب دوزبانه تدوین شده است و ذیل هر تصویر، توضیحاتی درباره اثر ذکر شده است؛ مقدمه و دیباچه این کتاب نیز به دو زبان فارسی و انگلیسی نوشته شده است.

این اثر نفیس توسط حسن محمدی، گردآوری و در قطع رحلی بزرگ با 296 صفحه توسط انتشارات مؤسسه کتاب‌آرایی ایرانی و انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منتشر شده است.

کتاب «کارستان هنر ایرانی» روز سه‌شنبه 25 اردیبهشت ماه، ساعت 16 با حضور دکتر محمد رجبی از اساتید نام‌آشنای عرصه فلسفه هنر و مدیران پیشکسوت فرهنگی کشور، مجید فدائیان استاد هنرهای سنتی، و امیراحمد فلسفی استاد خوشنویسی و نستعلیق‌نویسی، در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رونمایی می‌شود.

شرکت در این مراسم برای عموم آزاد است.ا

پیش از این اعلام شده بود که این کتاب در نمایشگاه کتاب رونمایی می شود.