کد خبر: 133
تاریخ انتشار: جمعه, 27 آذر 1388 - 16:46

داخلی

»

سایر

درباره ما

 

مدیرمسئول و صاحب امتیاز: مهسا فردحسینی

سردبیر: سید ابراهیم عمرانی

دبیر خبر: اعظم رستگار

مدیر روابط عمومی: فرشته مرندی

هیات تحریریه: سیدابراهیم عمرانی، دکتر یزدان منصوریان،دکتر محسن حاجی زین‌العابدینی، محمد هرندی پور، فاطمه پازوکی، مهسا فردحسینی، مانی هرندی پور

رسانه کتابداری و اطلاع رسانی ایران (لیزنا)، اولین پایگاه تخصصی خبری کتابداری و اطلاع رسانی، حاصل تلاش گروهی از کتابداران و فعالان حوزه خبر است که فعالیت رسمی خود را از 12 اسفند ماه 1388 آغاز کرده است.

  لیزنا، در زمینه جمع آوری، پردازش، انتشار خبر، تحلیل مصاحبه و گزارش در قالب نوشتار، صدا و تصویر در محیط دیجیتال در حوزه موضوعی و تخصصی علوم کتابداری و اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات فعالیت می کند و بر روی پایگاه اینترنتی http://www.lisna.ir منتشر می گردد.

  به موجب ماده 13 قانون مطبوعات مصوب 1364/12/28 مجلس شورای اسلامی، رسانه کتابداری و اطلاع رسانی ایران (لیزنا) با ترتیب انتشار برخط و با گستره بین المللی در تاریخ 1392/3/1 موفق به کسب پروانه انتشار به شماره ثبت 92/5117  از اداره کل امور مطبوعات و خبرگزاری های داخلی گردیده است.

  این پایگاه، با حفظ نگاه ویژه خود به مسائل حوزه کتابداری و اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات، ضمن پرهیز از درگیری های کم فایده رسانه ای، آماده است تا با درج  نظرات، دیدگاه ها و تحلیل های صاحب نظران و فرهیختگان، محل مناسبی را برای ارائه اندیشه های بدیع به متخصصان و عموم افراد فراهم آورد.

 لیزنا، کاملا از داخل مرزهای ایران و با رعایت قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران اداره می شود.

پایگاه تحلیلی خبری کتابداری و اطلاع رسانی ایران، به هیچ گروه، حزب، سازمان، موسسه و انجمن تجاری، اقتصادی و یا سیاسی وابسته نیست.

 مخاطبین لیزنا را طیف وسیعی از متخصصان، کارشناسان، فعالان و علاقه مندان به مباحث حوزه کتابداری و اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات تشکیل می دهد.

 صداقت و سرعت در ارائه اخبار و انصاف در نگارش و انتشار تحلیل ها و مقالات سر لوحه دست اندرکاران پایگاه خبری لیزنا است.

 دست اندرکاران لیزنا، رعایت تمام قوانین حقوقی مربوط به مطبوعات ایران را بر خود فرض دانسته و علاوه بر رعایت قانون، تلاش خواهند کرد از محدوده اخلاق حرفه ای خارج نشوند. پرهیز از انتشار اخبار غیرواقعی، اجتناب از توهین و تهمت، ذکر منابع خبری (در صورت نقل) از جمله این موارد است.

 از این رو نقل مطالب لیزنا، توسط سایر رسانه های گروهی و ساير مخاطبان، به منظور رعایت اخلاق حرفه ای، با ذكر منبع مجاز است.

 تمامی نظراتی که از سوی مخاطبان لیزنا، ارسال شوند، با دقت مطالعه شده، در صورت صلاحدید و عدم مغایرت با خط مشی لیزنا، منتشر و در صورت لزوم با فرستنده تماس گرفته خواهد شد.

 همکاران این رسانه، پیشاپیش از نظرات مخاطبان گرامی در جهت رفع نقایص محتوایی و ارتقای کیفی این پایگاه خبری - تحلیلی تخصصی، استقبال می کنند.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: