کد خبر: 43729
تاریخ انتشار: جمعه, 24 ارديبهشت 1400 - 09:51

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

اختتامیه محافل قرآنی «ربیع القرآن» برگزار شد

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
اختتامیه محافل قرآنی «ربیع القرآن» به صورت مجازی و با حضور دبیرکل نهاد و به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم و با محوریت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.
اختتامیه محافل قرآنی «ربیع القرآن» برگزار شد

به گزارش لیزنا، اختتامیه محفل انس با قرآن کریم «ربیع القرآن» با حضور دبیرکل نهاد، قاریان ممتاز کشورمان به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حمیدرضا مقدسی به تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم پرداخت و در ادامه هادی ربیعی مجری این محافل به ارایه گزارشی از ۲۹ روز برگزاری محافل «ربیع القرآن» پرداخت.

همچنین در بخش دیگری از مراسم دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سخنانی ضمن تشکر از همه افرادی که در برگزاری هرچه بهتر این محافل مشارکت کردند از آغاز به کار این محافل در ایام ماه مبارک رمضانی و استقبال خوب مخاطبان ابراز خشنودی کرد و اظهار امیدواری کرد در طول سال نیز ادامه پیدا کند.

وی در ادامه قرآن کریم را سفره ای الهی دانست که هر کسی با هر درجه از دانش بهره ای از آن می برد. 

در ادامه مهدی فروغی قاری ممتاز کشوری به قرائت آیاتی از قرآن کریم پرداخت. 

در پایان مراسم نیز هادی ربیعی به گفت و گو با سه تن از برگزیدگان مسابقه پرداخت. در ۲۹ شب محفل قرآنی «ربیع القرآن» که شامل تلاوت مجلسی قرآن کریم به همراه تفسیر کوتاه و مسابقه چهارگزینه‌ای از تفسیر ارائه شده ویژه خانواده‌های شرکت‌کننده بود، علاقه‌مندان تا ۲۴ ساعت پس از پایان برنامه می‌توانستند با ارسال پاسخ صحیح به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۴۵۰۱۸ در این مسابقه شرکت کنند. 

گفتنی است  محمدرضا پورزرگر، حسین پورکبیر، ابراهیم فلاح تبسم چهره، دکتر مسعود نیکدستی، قاسم مقدمی، ابوالفضل قدرتی، محمد حسینی پور، حامد ولیزاده، عباس صفدری، وحید حسن زاده، حمیدرضا نصیری، رضا محمدپور، مهدی سعادتی، عباس هاشمی، مجید جدیدی، علیرضا محمدنژاد، مجتبی یداللهی، وحید نظریان، صالح اطهری فرد، یوسف جعفرزاده، مهدی ساعد، فواد مولودی، سید صادق مسلمی، علی غلامی، میثم خرمی، مهدی جعفری، یوسف عرب جزی، محمد رضا زارع شاهی، محمد رضا مسیح پور، مهدی خطیبی، حمیدرضا مقدسی و مهدی فروغی از قاریان ممتاز کشوری و بین‌المللی از ۳۱ استان کشور در ایام ماه مبارک رمضان به قرائت قرآن کریم در محفل «ربیع القرآن» پرداختند. 

لازم به ذکر است همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و شروع به کار محافل قرآن و عترت استان‌ها، ویژه‌برنامه محفل انس با قرآن کریم «ربیع القرآن» با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی، تعمیق باورهای دینی در خانه و خانواده، با مشارکت ادارات‌کل کتابخانه‌های عمومی استان‌ها با حضور قاریان ممتاز کشور به صورت مجازی در اسکای روم برگزار شد.

محفل قرآنی «ربیع القرآن» شامل تلاوت مجلسی قرآن کریم به همراه تفسیر کوتاه و مسابقه چهارگزینه‌ای از تفسیر ارائه شده ویژه خانواده‌های شرکت‌کننده در این برنامه قرآنی بود.

این ویژه‌برنامه در ایام ماه مبارک رمضان با محوریت اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار و به صورت زنده نیز از صفحه اینستاگرام این اداره‌کل و فضاهای مجازی استان‌ها پخش شد.