کد خبر: 29854
تاریخ انتشار: دوشنبه, 23 مرداد 1396 - 13:47
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

آموزش مربیان بخش نابینایان کتاب‌خانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

منبع : لیزنا
اداره‌کل آموزش و پژوهش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دوره‌های آموزشی کار با وسایل و تجهیزات مراکز فراگیر ویژه کارشناسان و مربیان فرهنگی کتاب‌خانه‌های فراگیر برگزار می‌کند.
آموزش مربیان بخش نابینایان کتاب‌خانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «برقراری ارتباط و ایجاد محیط مناسب برای یادگیری کودکان با نیازهای ویژه» و «کار با وسایل و تجهیزات مراکز فراگیر» با هدف آموزش کتابداران بخش نابینایان کتاب‌خانه‌های فراگیر برگزار می‌شود.

آموزش شیوه‌های برقراری ارتباط و ایجاد محیط مناسب برای یادگیری کودک با نیازهای ویژه از اهداف دیگر این دوره آموزشی است.

درباره کم شنوایی بیشتر بدانیم، اثرات کم شنوایی بر کودک، سمعک و کاشت حلزون، رویکردها و روش‌های ارتباطی، کلاس مناسب کودک کم شنوا، آموزش به کودک کم شنوا، نوشتن طرح درس‌ها، برقراری ارتباط در کلاس درس، راه‌کارهایی برای برقراری ارتباط مناسب و... نکاتی است که فراگیران این دوره آموزش می‌بینند.

آموزش نصب و راه‌اندازی سیستم‌های برجسته نگار (صفحه کلید و نمایشگر بریل) و سروش (سیستم انتقال مفاهیم تصویری به نابینایان)، آموزش کار با نرم‌افزارهای کتاب‌خانه الکترونیک بریل و گویا- دیکشنری– قرآن، آموزش کار با دستگاه سروش و... از جمله مباحث آموزشی در این دوره است.

از دیگر سرفصل‌های آموزشی این دوره می‌توان به اتصال و نصب دستگاه برجسته‌نگار بر روی سیستم، اتصال و کالیبره کردن دستگاه سروش، آموزش کار با نرم‌افزارهای کتاب‌خانه الکترونیک بریل و گویا، معرفی لیست‌ها، جستجو در کتاب‌خانه،موارد جستجو، انواع جستجو و... اشاره کرد.

 

دوره آموزشی ویژه مربیان و کارشناسان فرهنگی کتاب‌خانه‌های فراگیر کانون از تاریخ 21 مرداد آغاز شده و تا 26 مرداد 1396 در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون ادامه دارد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: