کد خبر: 30569
تاریخ انتشار: دوشنبه, 27 شهریور 1396 - 13:37
ایمیل
چاپ

داخلی

»

اخبار کتاب

«حقیقت و مرد دانا» بهرام بیضایی بازنشر شد

منبع : لیزنا
«حقیقت و مردِ دانا» اثری از بهرام بیضایی با تصویرگری مرتضی ممیز از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بار دیگر منتشر شد.
«حقیقت و مرد دانا» بهرام بیضایی بازنشر شد

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این داستان درباره‌ی پسری است که تصمیم می‌گیرد با دوستانش نمایشی بسازد اما در پایان از خود می‌پرسد بازی چقدر حقیقی است. پس در جست‌وجوی «حقیقت» حرکت می‌کند، اما سال‌ها می‌گذرد و مرد دانا را نمی‌یابد. در عوض در آبادی‌ها و شهرها ماجراهایی از سر می‌گذراند. سال‌ها بعد او به خانه برمی‌گردد و زندگی جدیدی را آغاز می‌کند.

در بخشی از این کتاب که نخستین بار در سال 1351 منتشر شده است، می‌خوانیم: «جوان تشنه بود. عجیب تشنه بود. آفتاب تند در تمام راه دراز او را آزار داده بود. او به دنبال جرعه‌ی آبی پا به این ولایت غریب گذاشت. در کوچه‌ها پرسه زد. دری باز نشد. صدایی نیامد. کسی نگذشت. شاید همه رفته بودند. وگرنه نمی‌شد این قدر همه جا خلوت و خالی باشد. او باید کسی را می‌جست و جرعه‌ای آب می‌گرفت

این کتاب مناسب گروه سنی «د» (12 تا 14 سال) و با قیمت 12هزار و 500 تومان قابل خریداری از تمامی فروشگاه‌های کانون در سراسر کشور است.

 

گفتنی است کتاب «حقیقت و مرد دانا» در 52 صفحه رنگی و با شمارگان 5هزار نسخه منتشر شده است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: