کد خبر: 40033
تاریخ انتشار: سه شنبه, 08 مرداد 1398 - 10:05

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

کتابخانه عمومی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز بازسازی می شود

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از آغاز بازسازی کتابخانه عمومی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز خبر داد و گفت: پروژه بازسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب پس از دو سال مطالعات کارشناسی و بررسی های کامل، وارد مرحله اجرایی شده است.
کتابخانه عمومی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز بازسازی می شود

به گزارش لیزنا، روح الله منوچهری با بیان اینکه مقدمات بازسازی این کتابخانه از روز یکشنبه 6 مرداد 1398 آغاز شده، گفت: کتابخانه عمومی شهید آیت‌الله دستغیب در مدت بازسازی تعطیل نخواهد شد و با همکاری شورای شهر و شهرداری شیراز، این کتابخانه در مدت بازسازی به ساختمان شورای شهر منتقل می شود.

وی اضافه کرد: جابه جایی  و استقرار کتابخانه در محل جدید در حدود یکماه به طول می انجامد که در این مدت، اعضا می توانند کتاب های امانی خود را به کتابخانه تحویل دهند. پس از آن نیز کتابخانه عمومی آیت‌الله شهید دستغیب با استقرار در محل جدید، بخشی از خدمات خود همچون عضویت و امانت کتاب را ارائه می دهد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با تصریح اینکه، بازسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب پس از بررسی های همه جانبه انجام شده است، عنوان کرد: طرح بازسازی این کتابخانه، از دو سال گذشته با فعالیت «شورای بازسازی کتابخانه عمومی شهید آیت‌الله دستغیب» آغاز و در ادامه با نظارت اداره کل عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دفتر فنی استانداری فارس نهایی شد که بر اساس آن اقدامات لازم برای بازسازی و تجهیز این کتابخانه انجام خواهد شد.

وی  از تأمین اعتبار بازسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب خبر داد و گفت: اعتبارات لازم برای بازسازی با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور و استانداری، اداره کل راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه فارس تأمین خواهد شد.

منوچهری با بیان اینکه کتابخانه عمومی شهید دستغیب با وجود هفتاد سال قدمت، دچار فرسودگی شده است، گفت: بازسازی این کتابخانه در بخش تأسیسات، ابنیه و به روزرسانی تجهیزات است که در این راستا بهسازی بخش داخلی ازجمله کف، سقف، دیوارها و پنجره ها، بهبود سیستم برق کشی، سیستم روشنایی، سیستم سرمایشی و گرمایشی، سیستم اعلام حریق، زیباسازی نمای بیرونی با درنظرگرفتن موقعیت کتابخانه و... بخشی از برنامه های بازسازی کتابخانه شهید دستغیب  است.

روح الله منوچهری با اشاره به اینکه امیدواریم در هفتادسالگی قدیمی‌ترین کتابخانه استان شاهد اتفاق‌های مثبت درباره این مکان فرهنگی باشیم، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی بر این است که بازسازی این کتابخانه در کمترین زمان صورت گیرد تا کتابخانه عمومی شهید دستغیب به فعالیت در محل اصلی خود ادامه دهد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: